Petržalka dostala ubytovanie pre učiteľov a peniaze na nové škôlky, pomohol jej s tým kraj

Dieta materska skola pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Problémy s nedostatkom miest v materských školách a nedostatkom miest an ubytovanie učiteľov majú viaceré mestské časti. Petržalka tento problém vyriešila podaním žiadosti o nenávratný finančný príspevok a požiadaním o pomoc Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

V roku 2017 mohli obce, mestá, ale aj súkromní podnikatelia a občianske združenia žiadať z Integrovaného regionálneho operačného programu európske zdroje na vybudovanie nových kapacít v materských školách po celom Slovensku. Výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok vyhlásilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v spolupráci s krajskými mestami a župami.

Vďaka tomuto projektu mestská časť získala finančnú pomoc na vytvorenie 84 miest. Vybuduje ich za sumu 383 035,61 eura. Keďže demografická krivka sa hýbe smerom nahor, nové miesta sú viac ako potrebné.
Učitelia z materských škôl, ktorí sa starajú o najmenších, dostali od kraja pomoc v podobe možnosti bývať v krajských internátoch.

„Berieme pomoc škôlkam veľmi vážne. Minulý rok sme financovali ďalšie kolo rozširovania materských škôlok. Tento rok sme k tomu pridali pomoc pre učiteľov, aby v Bratislave mali lacnejšie bývanie,“ uviedol predseda BSK Pavol Frešo na sociálnej sieti.

Kraj podpísal s mestskou časťou Petržalka Memorandum o spolupráci pri zabezpečení ubytovania pre pedagogických zamestnancov materských a základných škôl. Zamestnanci sa tak môžu ubytovať na župných internátoch v prípade, že v ňom sú voľné kapacity.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk