Petržalka hľadá pomoc na odberné miesta v rámci celoplošného skríningu, takúto odmenu ponúkajú

Mom.jpg
Foto: MČ Petržalka

Prihlasovať sa môžu zdravotníci aj administratívne posily na celoplošný skríning aj dlhodobú spoluprácu.

V rámci celoplošného skríningu obyvateľov Slovenska od 18. do 26. januára hľadá Petržalka posily na pozíciu zdravotníkov, administratívnych pracovníkov a koordinátorov odberných miest.

Taktiež sa môžu hlásiť dobrovoľníci na dlhodobú spoluprácu v termíne približne od 20. januára do 31. marca 2021 na plánované stále mobilné odberné miesto na Hrobákovej ulici. Uvádza to mestská časť v tlačovej správe.

Prihlasovať sa môže každý prostredníctvom formulára na webovej stránke tu. Vo formulári uvádzajú dobrovoľníci hlavne pozíciu, o ktorú majú záujem, počítačové znalosti, meno, priezvisko, telefonický, mailový kontakt a či chcú pomáhať cez víkend alebo dlhodobo. Miestny úrad potom bude dobrovoľníkov kontaktovať prostredníctvom SMS alebo e-mailom.

Odberné miesta

Počas celoplošného skríningu od 23. do 24. januára vzniknú odberné miesta na petržalských základných školách a tiež na Ekonomickej Univerzite.

Chcel by som poprosiť všetkých ľudí, ktorí sa chcú otestovať, aby počkali do víkendu. K dispozícii budete mať na výber oveľa viac odberných miest a otestujete sa rýchlejšie ako teraz,“ vyzýva obyvateľov starosta Petržalky Ján Hrčka.

Povolenie z RÚVZ

Petržalka tiež čaká na povolenie z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva SR, na základe ktorého spustí prevádzku nového stáleho mobilného odberného miesta na Hrobákovej ulici. Na tomto mieste sa bude testovať od 20. januára do 31. marca 2021 a otvorené bude denne 8 hodín.

Okrem Hrobákovej plánuje MČ otvoriť ďalšie stále odberné miesta v Petržalke, termín ich spustenia bude takisto závisieť od rozhodnutia RÚVZ.

Odmeny pre dobrovoľníkov

Zdravotnícki pracovníci dostanú počas víkendového skríningu 200 eur brutto za deň, administratíva a koordinácia má odmenu stanovenú na 100 eur netto za celý odpracovaný deň.

Počas dlhodobej spolupráce sú odmeny určené pre zdravotníkov na cca 10 eur za hodinu a pre administratívnych pracovníkov cca 6 eur za hodinu.

Strava a pitný režim je zabezpečená miestnym úradom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk