Petržalka hospodárila v roku 2018 s prebytkom viac ako 1,5 milióna eur

Jankolova skolka petrzalka.jpg
Foto: ilustračné, www.msjankolova.eu

Prebytok sa použije na rekonštrukciu škôlok, ciest a podporu športu.

Petržalka ukončila hospodárenie v roku 2018 s prebytkom viac ako 1,5 milióna eur. Na miestnom zastupiteľstve petržalskí poslanci schválili návrh, podľa ktorého pôjde z prebytku 1 785 915 eur do rezervného fondu 1 107 933 eur. Tieto peniaze následne chcú použiť na rekonštrukciu materských škôl, opravu komunikácií alebo podporu športu. „Státisíce pôjdu do materských škôl a chceme investovať ďalšie peniaze do športu. Chceli by sme realizovať vlastný projekt pre verejné športovanie,“ uviedol prednostu miestneho úradu v Petržalke Peter Šinály.

Financie plánuje mestská časť použiť na rozširovanie kapacít materských škôl. Ide predovšetkým o rekonštrukcie školníckych bytov na triedy pre deti a zlepšenie technického stavu školských budov. Okrem podpory pre materské školy plánuje Petržalka investovať aj do športu.

S projektami Petržalka zatiaľ počká na výsledok parkovacej politiky

Chceli by sme podporiť verejné športovanie. Máme peknú halu na Prokofievovej ulici, ktorú nebudeme ďalej prenajímať. Organizácia by mala byť v rámci našej obchodnej spoločnosti, ktorá sa zatiaľ venuje plavárni. Mohla by to byť investícia približne 600-tisíc eur, pravdepodobne realizovateľná už v tomto roku alebo budúcom,“ uviedol Šinály.

Petržalka však ešte plánuje počkať s financovaním jednotlivých projektov, pretože ju môže ovplyvniť parkovacia politika, ktorú má bratislavský magistrát schvaľovať na svojom júnovom zastupiteľstve. „Chceme byť zatiaľ zdržanliví, pretože nás čaká parkovacia politika, o ktorej sa hovori veľa, ale v číslach zatiaľ málo. Keď bude parkovacia politika schválená, bude to mať ďaleko konkrétnejšie dopady na výdavky mestskej časti,“ dodal Šinály.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk