Petržalka investuje do rekonštrukcií komunikácií tento rok 650-tisíc eur

chodník
ilustračné: pixabay.com

Vlani Petržalka v rozpočte vyčlenila historicky najviac peňazí na opravy chodníkov, ciest a parkovísk – až 800-tisíc eur. Umožnilo to riešiť opravy komplexne, nielen po kúskoch a výsledkom je, že sú vynovené chodníky bezbariérové a bezpečné.

Minulý rok v Petržalke opravili šesť chodníkov a parkovísk – na Pankúchovej, Tupolevovej, Medveďovej, Holíčskej, Fedinovej a Mlynarovičovej.

„Tento rok poslanci v rozpočte na tieto rekonštrukcie vyčlenili 400-tisíc eur, no keďže sa pri záverečnom účte ukázalo, že Petržalka je dobrý hospodár, suma sa ešte navýši zhruba o 250-tisíc eur. V posledných týždňoch sa v Petržalke zrekonštruoval chodník na Turnianskej, Wolkrovej, ďalšie budú nasledovať,“ povedal starosta Vladimír Bajan. „Som rád, že v Petržalke rekonštruuje cesty aj hlavné mesto, uvítal by som ale užšiu spoluprácu, lebo sa stáva, že my opravíme chodník a potom mesto začne opravovať cestu, čo môže nový chodník aj poškodiť. Keby sme vopred vedeli, ktoré cesty a kedy plánuje mesto opravovať, prispôsobili by sme tomu naše plány,“ dodal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk