Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Floorball_pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné? pixabay.com
17. januára 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Petržalka investuje tento rok do obnovy športovísk 100-tisíc eur

Petržalka investuje v tomto roku do obnovy športovísk v areáloch základných škôl (ZŠ) 100-tisíc eur. Vyplýva to z rozpočtu mestskej časti, ktorý vlani v decembri schválilo petržalské miestne zastupiteľstvo.

Počas tohto roka by sa tak nevyužívaná plocha v areáli ZŠ Černyševského mala premeniť na exteriérové floorballové ihrisko. Na ZŠ na Nobelovom námestí by tiež mali vymeniť starý povrch bežeckej trate za nový, vybudovať chcú aj trať pre bežcov v areáli ZŠ Budatínska. Ak vybavia všetky povolenia, počas tohto roku by mohli uskutočniť aj prvú etapu projektu cyklotrasy Prístavný Most – Námestie Hraničiarov. Informácie o plánoch na obnovu a rekonštrukciu ihrísk na území základných škôl poskytol poslanec petržalského miestneho zastupiteľstva a predseda športovej komisie Michal Vičan.

Na uskutočnenie projektov obnovy a modernizácie športovísk chce športová komisia, v spolupráci s miestnym úradom, získať aj ďalšie, mimorozpočtové zdroje. Mohli by to byť dotácie, granty alebo príspevky od súkromných investorov. „Hlavnou filozofiou investície do športovísk v areáloch základných škôl nie je len vytvorenie podmienok pre aktívne a zmysluplné trávenie voľného času, prípadne podpora zdravého životného štýlu pre obyvateľov Petržalky. Dôležité je tiež vedenie našej mládeže k dostupnému športovaniu od útleho veku ako najúčinnejšej prevencie proti drogám. Celá investícia tak má okrem rekreačného aj výrazný výchovný rozmer smerom k najmladšej generácií,“ konštatuje poslanec Vičan.

Mestská časť bude v tomto roku hospodáriť s vyše 33 miliónmi eur. Vyrovnaný rozpočet na rok 2017 v decembri minulého roka jednohlasne schválili petržalskí poslanci na zasadnutí miestneho zastupiteľstva. Príjmy budú v novom roku 33 803 571 eur a výdavky 33 803 571 eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X