Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Udrzba_zima.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: MČ Petržalka
25. novembra 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Petržalka je na zimu pripravená, obyvatelia majú možnosť nahlasovať podnety týkajúce sa zimnej údržby

Počas zimných dní budú mať obyvatelia Petržalky možnosť nahlasovať podnety týkajúce sa zimnej údržby.

Petržalka je na zimnú údržbu komunikácií pripravená, pričom na skladoch má 350 ton posypových materiálov. Ako mestská časť informuje v tlačovej správe, v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi bude zimnú údržbu zabezpečovať vyšší počet zamestnancov a strojov.

Odhŕňanie snehu, odstraňovanie ľadu a námrazy podľa plánu zimnej údržby budú vykonávať pracovníci Referátu správy verejných priestranstiev do 15. marca nasledujúceho kalendárneho roka.

Zabezpečenie schodnosti a zjazdnosti

Cieľom zimnej údržby bude zabezpečiť zjazdnosť komunikácií a schodnosť chodníkov a schodísk.

Na zimnú údržbu našich ciest a chodníkov máme zabezpečených 23 strojov. Čo sa týka posypového materiálu, máme uskladnených 300 ton posypovej soli, päť ton piesku, päť ton posypového štrku a 40 ton ekologickej posypovej soli Solmag, ktorú použijeme na posyp v pásmach hygienickej ochrany spodných vôd, napríklad na cyklochodníku pri Chorvátskom ramene, keďže je šetrnejšia k životnému prostrediu,“ objasnil vedúci referátu správy verejných priestranstiev Róbert Marek.

Mapa zimnej údržby

Aby sa obyvatelia mohli lepšie zorientovať, kto je zodpovedný za údržbu jednotlivých komunikácií na území Petržalky, pripravila mestská časť už dávnejšie prehľadnú mapu s farebne rozlíšenými verejnými priestranstvami.

Mapa zimnej údržby pre jednotlivé lokality Petržalky je dostupná na webovej stránke mestskej časti.

Počas zimných dní budú mať obyvatelia možnosť nahlasovať podnety týkajúce sa zimnej údržby na nepretržitú službu referátu správy verejných priestranstiev, a to prostredníctvom telefónneho čísla 0947 487 487 alebo e-mailovej adresy [email protected]

Cesty, parkoviská aj chodníky

Petržalka zabezpečuje zimnú údržbu približne 56 kilometrov komunikácií III. triedy, priľahlých parkovísk a 35 kilometrov komunikácií IV. triedy, najmä chodníkov vedúcich k materským a základným školám, zdravotným zariadeniam, domovom sociálnych služieb, zastávkam mestskej hromadnej dopravy aj prístupovej komunikácie k nemocnici na Antolskej ulici.

Zimnú údržbu vykonáva aj na schodiskách a prístupových rampách vedúcich k 14 terasám v správe mestskej časti. V dôsledku nedávnej novelizácie zákona o pozemných komunikáciách prešla na samosprávu zodpovednosť aj za schodnosť chodníkov, o ktoré sa donedávna starali správcovia bytových domov, prípadne vlastníci nehnuteľností.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X