Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
materská škola, deti
ilustračné: pixabay.com
26. apríla 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Petržalka si od kraja prenajme alebo kúpi zničenú budovu škôlky na Znievskej

Petržalská samospráva kúpi alebo si prenajme zničenú budovu bývalej škôlky na Znievskej ulici, ktorá je po požiari, a vlastní ju Bratislavský samosprávny kraj (BSK). Rozhodlo o tom petržalské zastupiteľstvo na utorňajšom rokovaní s tým, že kúpna cena je jedno euro.

Podmienkou je, že mestská časť bude budovu využívať ako materskú alebo základnú školu, komunitné centrum, denný stacionár, zariadenie pre seniorov, zariadenie opatrovateľskej služby či ako verejný park. Zastupiteľstvo tiež požiadalo starostu, aby začal rokovať s krajom o dotácii pre Petržalku z rozpočtu BSK pre riešenie havarijného stavu budovy a výsledok rokovania predložil na najbližšie miestne zastupiteľstvo. Toto rozhodnutie poslancov sa však starostovi Vladimírovi Bajanovi nepáči a po hlasovaní povedal, že bude premýšľať nad tým, či toto uznesenie zastupiteľstva podpíše.

Pozemok pod bývalou škôlkou vlastní hlavné mesto SR Bratislava. O škôlke prišiel na petržalské zastupiteľstvo rokovať aj predseda BSK Pavol Frešo. Ako povedal novinárom, pozemok pod bývalou škôlkou by chceli od mesta získať. Na stanovisko Bajana po hlasovaní predseda kraja reagoval, že Petržalku sa bude snažiť presvedčiť o spolupráci. „To, čo tam bude, by sme si mali vopred dohodnúť s mestskou časťou,“ dodal.

Kauza okolo zničenej budovy bývalej škôlky sa začala pred dvoma týždňami. Na to, že súťaž na schátranú budovu by mal kraj zrušiť, upozornil starosta Nového Mesta, poslanec BSK a zároveň kandidát na bratislavského župana Rudolf Kusý. Tento objekt chcel kraj predať za vyše 80-tisíc eur. BSK vtedy reagoval, že na marcovom zastupiteľstve bod o návrhu predaja budovy z rokovania stiahli. „Budeme pokračovať až po tom, keď si to vyjasníme s petržalským miestnym úradom,“ poznamenal nedávno Frešo.

Podpredseda BSK Igor Bendík pripomenul, že vyhodnotenie súťaže na tento objekt teda nepokračuje a čakajú na stanovisko petržalského miestneho zastupiteľstva. „Ponúkam mestskej časti túto budovu za jedno euro s podmienkou, aby sa verejne zaviazali, že tu vybudujú materskú školu,“ spomenul nedávno Bendík. Starostovi Petržalky Vladimírovi Bajanovi sa však už vtedy debaty okolo budovy na Znievskej ulici nepozdávali a uviedol, že budova je majetkom BSK a je plne v kompetencii kraja, ako s ním naloží.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X