Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
trieda, škola, učiteľ
Foto: ilustračné, SITA
8. mája 2016 Nezaradené od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Petržalka má schválenú koncepciu školstva, obsahuje jeho silné i slabé stránky

Školstvo na území Petržalky od roku 2000 po súčasnosť, financovanie základných (ZŠ) a materských škôl (MŠ) i strategické ciele v rozvoji škôl a škôlok sú súčasťou Koncepciu rozvoja škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava-Petržalka na roky 2016 – 2023.

Koncepciu schválili petržalskí miestni poslanci na májom zasadnutí zastupiteľstva. Ako pred poslancami povedal prednosta mestskej časti Miroslav Štefánik, v koncepcii je aj analýza, ktorá popisuje slabé a silné stránky petržalského školstva a ambíciou je zadefinovať, ako pri slabých stránkach postupovať. Podľa Štefánika koncepcia sa nezameriava len na aktuálne problémy, má definovať aj vývoj školstva a definovať aj zákony, ktorými sa predškolské alebo školské zariadenia v Petržalke riadia.

Cieľom koncepcie je podrobnejšie rozpracovanie jednotlivých opatrení stanovených v rozvoji školskej infraštruktúry v Programe hospodárskeho a sociálneho rozvoja mestskej časti na roky 2016 – 2023. Koncepcia vytyčuje krátkodobé a strednodobé ciele pre ďalšie zvyšovanie kvality výchovy a vzdelávania, jej efektívnosti a poskytovania čo možno najkomplexnejších služieb pre deti a žiakov v petržalských školách a škôlkach. Obsah koncepcie tiež napríklad tvoria personálne zabezpečenie výchovy a vzdelávania v ZŠ a MŠ, východiská a analýza školstva v Petržalke i legislatívne východiská v oblasti regionálneho školstva.

Koncepcia obsahuje aj príležitosti na zníženie energetickej náročnosti prevádzok MŠ a ZŠ. V dokumente sú aj grafy, jeden z nich znázorňuje využitie kapacít základných škôl od školského roku 2000/2001 do školského roku 2015/2016. Nachádza sa tam aj zoznam základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti i tabuľka, ktorá dokumentuje aj dátum otvorenia jednotlivých ZŠ. Dokument prináša informácie tiež o tom, že priemerný vek objektov petržalských základných škôl je 32 rokov. K dvom najstarším školám patria ZŠ Dudova 2, ktorá existuje 39 rokov a ZŠ Lachova, ktorú otvorili pred 37 rokmi.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X