Petržalka má zazónované nové parkovacie lokality, možné je tu parkovanie len vo vyznačených boxoch

Tematinska starhradska petrzalka parkovanie zona.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

V zazónovaných lokalitách je možné po novom parkovať už iba vo vyznačených boxoch.

Petržalka zazónovala ďalšie parkovacie lokality, kde bude možné parkovať už iba vo vyznačených boxoch. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, koncom minulého roka začali užívať petržalskí rezidenti výhody zónovania v lokalitách Dvory 1 – 3 a Dvory 5 – 6.

Po vyznačení nových modrých pozdĺžnych i šikmých miest a osadení dopravných značiek Zóna je tak parkovanie možné už len vo vyznačených boxoch. Po novom sa k nim pridáva ďalšia lokalita – Lúky 6, v prvej fáze ulice Starhradská a Tematínska.

Mestská časť ubezpečuje motoristov, že sa zo začiatku nemusia obávať sankcií. „Spočiatku budeme zbierať počty priestupkov a upozorňovať na nové zónovanie, čo potrvá do 11. júna. Pre tento účel nám poslúžia aj naše zelené, modré a oranžové letáčiky, ktoré si v prípade porušenia pravidiel parkovacej politiky vodiči nájdu za svojím stieračom,“ vysvetlila samospráva s tým, že po uvedenom dátume budú najzávažnejšie porušenia pravidiel nahlásené mestskej polícii.

S použitím mobilnej aplikácie Urbi môžu od pondelka do štvrtka od 7.00 do 18.00 a od piatka 7.00 do nedele 18.00 hod. v novej rezidentskej zóne parkovať v modrých boxoch bezplatne aj návštevníci.

Ako sme avizovali ešte na jeseň minulého roka, s rozširovaním bezplatných petržalských modrých parkovacích zón plánujeme pokračovať aj v ďalších lokalitách, no nateraz musíme z pozície mestskej časti počkať na schválenie našich projektov Krajským dopravným inšpektorátom Bratislava,“ dodáva samospráva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk