Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Výrub vianočného stromčeka
ilustračné: SITA
22. februára 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Petržalka mapovala stromy, aby ich mala pod kontrolou

Na stav petržalských stromov sa pozrela mestská časť, ktorá dala v priebehu roku 2017 odbornej firme vypracovať hodnotenie stromov v areáloch našich materských a základných škôl.

K rozhodnutiu vykonať inventarizáciu stromov pristúpila z dôvodu vytvorenia bezpečného prostredia pre žiakov, pedagogický personál, ako aj návštevníkov hodnotených areálov. Cieľom posúdenia bolo okrem iného zistiť zdravotný stav stromov, ich stabilitu, perspektívu do budúcna, vitalitu či spôsob ošetrenia.

Odborníci zmapovali približne 3 500 stromov v 23 materských a 10 základných školách, pričom stromy, ktoré by mohli byť bezprostredným ohrozením, už boli odstránené. Mapu so všetkými mapovanými územiami s presným počtom skúmaných stromov nájdete na stránke Stromy pod kontrolou, kde sa dozviete aj zaujímavosti zo života konkrétnych stromov. Môžete, napríklad, vidieť ich názvy, priemer kmeňa, výšku alebo fyziologický vek daného jedinca.

Materiál z projektu bude mestská časť v spolupráci so Strediskom služieb školám a s Verejnoprospešnými službami Petržalka využívať aj pri určovaní spôsobu údržby stromov. Vo vegetačnom období sa bude podľa naliehavosti vykonávať zásah do korún stromov, či už pôjde o ošetrenie alebo vyrúbanie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X