Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Petržalka mení úradné hodiny na registráciu do parkovacieho systému

Do zavedenia celomestskej parkovacej politiky v roku 2021 chce mestská časť označiť čo najviac parkovacích miest.

Bratislavská mestská časť Petržalka mení úradné hodiny na registráciu do parkovacieho systému. „Keďže je už väčšina obyvateľov v systéme zaregistrovaná, úrad sa od pondelka 2. decembra vracia k štandardných úradným hodinám,“ informovala Petržalka. Stránkové dni sú: pondelok 8.00 – 17.00, streda 8.00 – 17.00 a piatok 8.00 – 12.00 hod.

Do soboty 30. novembra (vrátane) sú záujemcom o registráciu ešte stále k dispozícii pracovníci klientskeho centra miestneho úradu zriadeného na prízemí budovy Technopolu v čase od 8.00 – 20.00 hod.

Po spustení registrácie mnohí záujemcovia pre pracovné povinnosti, ale aj zvýšený nápor na kapacity pracovníkov úradu v Technopole, využili možnosť registrácie v predĺžených úradných hodinách,“ uviedla mestská časť. Do parkovacieho systému sa mohli Petržalčania registrovať od 1. októbra 2019 prostredníctvom webovej stránky tu.

Regulované parkovanie

Nové pravidlá parkovania začali platiť v Petržalke od 1. novembra. Parkovacie miesta označili modrými čiarami a pri vstupe umiestnili značku, ktorá informuje vodičov o regulovanom parkovisku. Do zavedenia celomestskej parkovacej politiky v roku 2021 chce mestská časť označiť čo najviac parkovacích miest.

Podľa starostu Petržalky Jána Hrčku chcú do prvej polovice budúceho roka zaviesť regulované parkovanie kompletne v celej mestskej časti, najskôr na parkoviskách a postupne pribudnú aj kolmé parkovacie miesta a parkovacie miesta pri cestách.

Pilotný systém

Petržalský pilotný parkovací systém schválili prostredníctvom všeobecne záväzného nariadenia petržalskí poslanci 9. septembra na mimoriadnom zastupiteľstve. Jeho cieľom je uprednostňovanie rezidentov s trvalým pobytom v Petržalke pri parkovaní v mestskej časti.

Petržalka spustila 1. októbra elektronickú registráciu do pilotného parkovacieho systému. Po registrácii môže Petržalčan v prvej fáze prednostne parkovať na všetkých parkoviskách v mestskej časti, a to 24 hodín denne, sedem dní v týždni.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X