Petržalka navyšuje počet parkovacích návštevníckych hodín pre rezidentov

Bradacova petrzalka zonovanie parkovanie parkovacia politika maps.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Rezident bez auta získa po novom 150 hodín ročne pre svoje návštevy, namiesto súčasných 60.

Petržalka od 3. októbra navyšuje počet návštevníckych hodín pre rezidentov v rámci svojho parkovacieho systému. Ako mestská časť informuje na sociálnej sieti, rezident bez auta získa po novom 150 hodín ročne pre svoje návštevy namiesto súčasných 60.

Rezident s jedným autom získa 100 návštevníckych hodín ročne namiesto 30 a rezident s dvoma autami, ktorý doposiaľ nemal nárok na návštevnícke hodiny, získa 50 hodín ročne.

Návštevy Petržalčana

V praxi to znamená, že návštevy Petržalčana bez auta môžu vďaka jeho príspevku do nášho spoločného rozpočtu cez prihlásený trvalý pobyt parkovať na modrých parkoviskách nepretržite až dva týždne v roku,“ konštatuje samospráva.

Ako dodáva, návštevníci môžu navyše s použitím mobilnej aplikácie URBI parkovať na modro vyznačených miestach v pondelok až štvrtok od 7.00 do 18.00 a od piatka 7.00 do nedele 18.00 bezplatne.

Postupné spúšťanie zón

Vzhľadom na aktuálne spúšťanie zón v najvyťaženejších lokalitách Petržalky získa každý už registrovaný rezident v Petržalskom parkovacom systéme navýšené návštevnícke hodiny v plnej výške už do konca roka 2022.

To znamená, že v poslednom štvrťroku ich nebudeme pre už existujúcich rezidentov alikvotne znižovať,“ dodáva s tým, že alikvotnú čiastku získajú len nové registrácie. Požiadať o petržalské návštevnícke hodiny môže po bezplatnej registrácii na tejto stránke alebo v mobilnej aplikácii URBI Parkovanie každý dospelý obyvateľ s trvalým pobytom v Petržalke.

Samospráva dodáva, že naďalej pracuje na postupnom spúšťaní parkovacích zón v najproblematickejších lokalitách, či postupnom začleňovaní súkromných parkovísk do verejného parkovania.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk