Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sevcenkova_ulica_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
30. apríla 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Petržalka nechce kryokomoru v obytnej zóne na Ševčenkovej ulici

Zhodli sa na tom petržalskí miestni poslanci na utorkovom zasadnutí zastupiteľstva, ktorí zamietli žiadosť spoločnosti MIKOSTAR, s. r. o., na prenájom pozemku trávnatej plochy pre zriadenie komory. V lokalite sa však v súčasnosti zásobník už aj tak nachádza.

Záujemca o prevádzku komory podal žiadosť na mestskú časť tento rok v januári. Prevádzka zariadenia si však vyžadovala umiestnenie zásobníka na tekutý dusík. Pre vydanie stavebného povolenia na umiestnenie zásobníka si investor potreboval prenajať trávnatú plochu v blízkosti budovy, kde mala prevádzka sídliť. Pre nejasnosti a výhrady, ktoré sa týkali dopravnej obsluhy, parkovania alebo prípadných bezpečnostných rizík nádrže tekutého dusíka v obytnej zóne, poslanci so zásobníkom nesúhlasili. Záujemca však aj napriek tomu začal o niekoľko dní so stavebnými prácami.

Konanie investora sa stretlo s výrazným nesúhlasom tak zo strany obyvateľov lokality, ako aj miestnych poslancov. Poslanci preto v utorok na miestnom zastupiteľstve bod o kryokomore a o aktuálnej situácii na Ševčenkovej ulici zaradili do rokovania. Na zastupiteľstve okrem pobúrených obyvateľov vystúpil aj investor zo spoločnosti MIKOSTAR, s. r. o. Priznal, že komora je momentálne čierna stavba, za čo sa ospravedlnil, zároveň sa však snažil poslancov presvedčiť, že bude prospešná.

Poslanci uznesením požiadali starostu Petržalky Vladimíra Bajana, aby napravil súčasný stav a zariadil odstránenie nelegálnej stavby. „Zásobník dusíka v obytnej lokalite je nielen nebezpečný. Ševčenkova ulica je z pohľadu statickej aj dynamickej dopravy jedna z najrušnejších ulíc v Petržalke, keďže tu sídli nielen daňový úrad. Navyše, záujemca o plochu konal drzo a nezákonne, keď začal so stavebnými prácami bez vzťahu k pozemku,“ uviedol petržalský miestny poslanec Juraj Kríž.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X