Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel
29. júna 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Petržalka nekontroluje autá parkujúce mimo vyznačených boxov, to by mala robiť polícia

Petržalka v rámci rezidentského parkovania kontroluje iba registráciu áut v systéme.

Bratislavská Petržalka v rámci rezidentského parkovania kontroluje iba registráciu áut v systéme. Kontrola správnosti parkovania prináleží polícii. Mestská časť informovala o kontrolách dodržiavania regulovaného parkovania na sociálnej sieti.

„Uvedomujeme si, že v Petržalke je nedostatok parkovacích miest. Autá parkujúce mimo vyznačených boxov nekontrolujeme, toto by mala robiť polícia. My sa snažíme, aby všetky autá ktoré sú na parkovisku, boli riadne zaregistrované alebo mali zaplatené parkovanie,“ vysvetlil Ivan Lučanič z mestskej časti Petržalka.

Parkovací poriadok

Na začiatku každého rezidentského parkoviska v Petržalke má byť osadená dopravná značka s parkovacím poriadkom. Aj keď v zmysle zákona majú autá na parkovisku stáť v parkovacích boxoch, mestskej časti neprináleží kontrola správnosti parkovania.

Pokiaľ sú zaregistrované v systéme, my ako kontrolóri mestskej časti s tým nevieme nič urobiť. Je to úloha mestskej polície,“ dodáva Lučanič. Ak na vyznačené parkovisko zaparkuje nerezident, jeho povinnosťou je zaregistrovať sa na konkrétne miesto cez aplikáciu.

Potom má v pracovných dňoch, v čase od 8-18 hodiny a cez víkend parkovanie zadarmo. Petržalka od októbra minulého roka prestala vydávať nové povolenia na vyhradené parkovanie. Tie by v nadväznosti na celomestskú parkovaciu politiku mali postupne zaniknúť úplne.

Platnosť nového systému

Celomestská parkovacia politika má začať platiť v hlavnom meste od budúceho roka.

Vlastný pilotný parkovací systém zaviedla mestská časť Petržalka vlani v novembri a začiatkom tohto roka aj mestská časť Ružinov v lokalite 500 bytov. Nové Mesto spustí svoj pilotný systém rezidentského parkovania v lokalite Tehelné pole v októbri.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X