Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ocenenia pre petržalské osobnosti
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Facebook/ Petržalka
6. septembra 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skpetrzalka.sk Diskusia()

Petržalka ocenila významné osobnosti, cenu udelila aj zosnulému športovcovi

Titul Osobnosť Petržalky bol udelený už 126 miestnym obyvateľom.

Začiatkom septembra ocenila mestská časť opäť významné osobnosti, ktoré sa zaslúžili o rozvoj Petržalky. Podujatie sa koná nepretržite od roku 1998.

Ocenenie In memoriam

Tento rok si čestný titul z Domu kultúry Zrkadlový háj odnieslo 6 osobností. Jedno ocenenie bolo udelené In memoriam – pre Jaroslava Sopúcha.

Počas celého svojho života bol Jaroslav Sopúch vášnivým športovcom a reprezentoval Slovensko v behu na maratónoch doma i v zahraničí. V roku 2008 sa zúčastnil aj plávania v kanáli La Manche. Ako 74-ročný podľahol zákernej chorobe.

Ďalší ocenení

Ako prvá si ocenenie prevzala Katarína Kostková za celoživotnú prácu v prospech seniorov z Petržalky. Momentálne sa angažuje v Jednote dôchodcov či rade seniorov na bratislavskom magistráte.

Pavol Šesták bol ocenený za to, že roky bojuje za ochranu životného prostredia a organizuje petície proti výstavbe. Je dlhoročným správcom Nadácie Milana Rastislava Štefánika, ktorej cieľom je zachovanie kultúrnych hodnôt.

Petržalka si taktiež cení prácu dekana Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave Petra Drábika. Zásluhu má v ochrane miestnej biodiverzity – je vášnivý včelár. Je aj garantom Univerzity tretieho veku pre seniorov.

Barbora Filo dlhodobo pôsobí v komunite petržalských mladých rodín, čo jej prinieslo ocenenie. V centre Budatko organizuje podujatia a venuje sa projektovým zámerom. Pomáha aj marginalizovaným skupinám na strednom a východnom Slovensku.

Posledným oceneným bol Jakub Kuruc, aktivista a dobrovoľník. Má za sebou organizáciu niekoľkých historických festivalov v Petržalke, viac ako 40 dobrovoľníckych aktivít. Dobrovoľne vypomáhal na odstraňovaní nelegálnych skládok odpadov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X