Petržalka ocenila významné osobnosti, cenu udelila aj zosnulému športovcovi

Ocenenia pre petržalské osobnosti
Foto: Facebook/ Petržalka

Titul Osobnosť Petržalky bol udelený už 126 miestnym obyvateľom.

Začiatkom septembra ocenila mestská časť opäť významné osobnosti, ktoré sa zaslúžili o rozvoj Petržalky. Podujatie sa koná nepretržite od roku 1998.

Ocenenie In memoriam

Tento rok si čestný titul z Domu kultúry Zrkadlový háj odnieslo 6 osobností. Jedno ocenenie bolo udelené In memoriam – pre Jaroslava Sopúcha.

Počas celého svojho života bol Jaroslav Sopúch vášnivým športovcom a reprezentoval Slovensko v behu na maratónoch doma i v zahraničí. V roku 2008 sa zúčastnil aj plávania v kanáli La Manche. Ako 74-ročný podľahol zákernej chorobe.

Ďalší ocenení

Ako prvá si ocenenie prevzala Katarína Kostková za celoživotnú prácu v prospech seniorov z Petržalky. Momentálne sa angažuje v Jednote dôchodcov či rade seniorov na bratislavskom magistráte.

Pavol Šesták bol ocenený za to, že roky bojuje za ochranu životného prostredia a organizuje petície proti výstavbe. Je dlhoročným správcom Nadácie Milana Rastislava Štefánika, ktorej cieľom je zachovanie kultúrnych hodnôt.

Petržalka si taktiež cení prácu dekana Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave Petra Drábika. Zásluhu má v ochrane miestnej biodiverzity – je vášnivý včelár. Je aj garantom Univerzity tretieho veku pre seniorov.

Barbora Filo dlhodobo pôsobí v komunite petržalských mladých rodín, čo jej prinieslo ocenenie. V centre Budatko organizuje podujatia a venuje sa projektovým zámerom. Pomáha aj marginalizovaným skupinám na strednom a východnom Slovensku.

Posledným oceneným bol Jakub Kuruc, aktivista a dobrovoľník. Má za sebou organizáciu niekoľkých historických festivalov v Petržalke, viac ako 40 dobrovoľníckych aktivít. Dobrovoľne vypomáhal na odstraňovaní nelegálnych skládok odpadov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk