Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
technopol petržalka miestny urad stretnutia starosta zastupitelstvo poslanci
Foto: ilustračné, commons.wikimedia.org
22. mája 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Petržalka odpustí podnikateľom dlh za nájom, ktorý im vznikol z dôvodu mimoriadnej situácie

Mestská časť v odôvodnených prípadoch odpustí podnikateľom až 100 percent z ceny nájmu.

Bratislavská Petržalka odpustí podnikateľom dlh za nájom, ktorý im vznikol z dôvodu mimoriadnej situácie. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková.

Fyzické a právnické osoby, ktoré majú prenajaté nebytové priestory od mestskej časti na účely podnikateľskej činnosti, môžu požiadať o odpustenie dlhu z nájmu v čase mimoriadnej situácie spôsobenej koronavírusom,“ uvádza mestská časť.

O odpustenie môžu požiadať nájomcovia, ktorí v čase mimoriadnej situácie zaznamenali pokles tržieb v marci minimálne o 10 percent a v apríli minimálne o 20 percent. Petržalka im v odôvodnených prípadoch odpustí až 100 percent z ceny nájmu.

Odpustenie nájmu

Požiadať o odpustenie nájmu môže podnikateľ prostredníctvom žiadosti, v ktorej uvedie popis hlavnej činnosti v prenajatom priestore, počet dní uzavretej prevádzky, miesto prevádzky, percento poklesu tržieb a deň otvorenia prevádzky.

Žiadosť odošle mestskej časti spolu s čestným prehlásením, že spĺňa podmienky na odpustenie dlhu. Medzi podmienky patrí uhradené nájomné do konca februára, splnené daňové a odvodové povinnosti, neexistencia finančných záväzkov voči mestskej časti a iným inštitúciám, ako aj skutočnosť, že žiadateľ nemal od 13. marca žiadny iný príjem.

Výška odpustenej sumy

Výška odpustenej sumy z dlhu sa bude odvíjať od kategórie podnikateľskej činnosti a od rozsahu obmedzenia vo fungovaní prevádzky,“ uvádza mestská časť.

Športovým halám, fitnescentrám, reštauračným zariadeniam, službám a kanceláriám v čase úplného zatvorenia môže mestská časť odpustiť od 50 percent do 100 percent nájmu.

Zariadeniam, službám a kanceláriám v čase čiastočnej prevádzky, ako aj občianskym združeniam a vzdelávacím inštitúciám odpustí do 50 percent nájmu.

Žiadosti a prehlásenia

Žiadosť spolu s čestným prehlásením je potrebné zaslať do 5. júna na adresu miestneho úradu v Petržalke, prípadne e-mailom na adresu [email protected]

Všetky skutočnosti uvedené v žiadosti a v čestnom prehlásení budú predmetom následných kontrol. Žiadosti bude posudzovať Komisia správy majetku a miestnych podnikov a následne o nich budú rozhodovať poslanci na zasadnutí miestneho zastupiteľstva,“ uzatvára mestská časť. Kompletné informácie o podmienkach odpustenia dlhu z nájmu a tlačivo čestného prehlásenia nájdu záujemcovia na webovej stránke Petržalky.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X