Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Projekt polopodzemných kontajnerov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
25. januára 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Petržalka odštartuje na jar pilotný projekt polopodzemných kontajnerov

Na Budatínskej odštartuje na jar pilotný projekt polopodzemných kontajnerov, ktoré pripravuje bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO). Dostala sa medzi štyri vytypované lokality, a to na Šancovej, Budatínskej, Žižkovej a Stavbárskej ulici.

Záujem o tento projekt malo až 23 správcovských spoločností, podmienkami na to, aby ho mohli aj realizovať, boli napríklad vysporiadané majetkovo-právne vzťahy, dostupnosť pre zvozovú techniku, dispozičné riešenie miesta a hustota inžinierskych sietí.

Výhody polozapustených kontajnerov spočívajú najmä v estetickejšom a hygienickejšom riešení nakladania s odpadom. Veľkokapacitné úložisko zamedzuje hromadeniu odpadu v jeho okolí a tým aj výskytu hlodavcov. Pevné zabudovanie kontajnerov zároveň znemožňuje manipuláciu s odpadom a obmedzuje riziko vandalizmu. Výhodou je aj eliminácia zápachu a znižovanie emisií.

Objem týchto kontajnerov je väčší ako pri klasických zberných nádobách. Tento objem môže byť od 2 000 až do 7 000 litrov, a preto je možné umiestniť do nich väčšie množstvo odpadu a nie je potrebné odpad odvážať tak často, ako pri klasických zberných nádobách.

Polopodzemné kontajnery budú určené pre zmesový komunálny aj triedený odpad. Zároveň sa počíta so zabezpečením vozidla s hydraulickou rukou, ktoré je technicky uspôsobené na vertikálny zber komunálneho odpadu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X