Petržalka opäť podporí rôzne aktivity. O peniaze treba požiadať do konca marca

peniaze
ilustračné: pixabay.com

V Petržalke sa už dotácie schvaľujú po novom. Poslanci schválením nových pravidiel spresnili účel, na ktorý je možné dotácie žiadať, podmienky ich čerpania, ale aj výšku poskytovanej dotácie, ktorá nesmie presiahnuť 60 % celkových nákladov na jeden projekt.

Žiadosti o poskytnutie dotácie do dvetisíc eur môžu žiadatelia adresovať úradu do konca októbra príslušného kalendárneho roka. Rozhodovať o nich bude starosta najneskôr do 60 dní. O žiadostiach nad dvetisíc eur bude rozhodovať miestne zastupiteľstvo. Poslanci v tomto prípade dali žiadateľom čas na podanie žiadosti do konca marca príslušného kalendárneho roka a rozhodovať budú o 75 % z celkovej sumy vyčlenenej z rozpočtu na dotácie.

Novinkou je aj zavedenie nového druhu dotácií, tzv. grantových dotácií. Na tento typ dotácií zverejní samospráva výzvu, ktorú bude schvaľovať miestne zastupiteľstvo dvakrát ročne. Výzva bude obsahovať presné určenie oblastí, lehoty, maximálnu výšku grantovej dotácie, ako aj kritériá výberu žiadateľov.

Aj naďalej bude samospráva zverejňovať žiadosti o dotácie a grantové dotácie na svojej webovej stránke v oblasti „Samospráva“, záložka „Dotácie“.

V rokoch 2013 až 2015 prerozdelila samospráva takmer 300-tisíc eur predovšetkým na podporu športu pre deti a mládež a na podujatia pre seniorov a aktivity občianskych združení pôsobiacich na území Petržalky. Na rok 2016 vyčlenili poslanci opäť v rozpočte na účelové dotácie čiastku 100-tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk