Petržalka plánuje zrušiť všetky vyhradené parkovacie miesta, zostanú len tie pre ŤZP

Parkovanie parkovaci system nove mesto.jpg
Foto: archívne, www.banm.sk

Viac ako polovicu vyhradených miest využívajú ťažko zdravotne postihnutí.

Petržalka má zhruba 1 900 vyhradených parkovacích miest, viac ako polovicu z nich využívajú ťažko zdravotne postihnutí (ŤZP) obyvatelia. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

Od 16. októbra 2019 nové vyhradené miesta, okrem tých pre obyvateľov ŤZP, nevydávame. Existujúce boxy s vyhradeným parkovaním však na požiadanie majiteľov o predĺženie povolenia môžu zostať v platnosti až do zavedenia takzvanej celomestskej parkovacej politiky alebo do zmien v našej petržalskej parkovacej politike,“ upozorňuje mestská časť.

Žiadosti o parkovanie pre ŤZP

Petržalka denne eviduje niekoľko žiadostí o nové parkovacie miesta pre ŤZP, o zmenu polohy či zrušenia existujúcich vyhradených miest.

Na začiatku augusta evidovala mestská časť 159 vyhradených boxov pre živnostníkov a firmy, 687 parkovacích boxov pre fyzické osoby a 687 pre obyvateľov ŤZP, čo predstavuje spolu 1 916 vyhradených parkovacích miest.

V rámci petržalského parkovacieho systému momentálne počítame asi s 18 500 modrými parkovacími miestami, čiže vyhradené miesta zaberajú 10,4 percenta z nich a po odpočítaní tých pre ŤZP iba 4,6 percenta,“ uvádza Petržalka.

Zrušenie vyhradených miest

Petržalka predbežne počíta so zrušením všetkých vyhradených miest, okrem tých pre ŤZP, so zavedením celomestskej parkovacej politiky alebo s inými výraznými zmenami v pilotnom programe petržalského parkovacieho systému.

Do toho času budeme príjmy z vyhradených parkovacích miest (okrem tých pre ŤZP, ktoré pokrývajú najmä náklady na osadenie týchto boxov), tak ako doteraz využívať na ďalšie zlepšovanie parkovania v našej mestskej časti, od čistenia a značenia parkovísk, cez nutnú výmenu dopravného značenia, plánované kamerové systémy až po rozširovanie kapacít plôch,“ uzatvára mestská časť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk