Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestske lesy petrzalka.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: petrzalka.sk
17. augusta 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Petržalka podpísala memorandum o ochrane lesov

V utorok 14. augusta sa petržalský starosta Vladimír Bajan stretol so zástupcami Bratislavského samosprávneho kraja, aby podpísal Memorandum o spolupráci a spoločnom postupe pri ochrane lesov na území Bratislavského samosprávneho kraja.

Podpísaním Memoranda sa mestská časť zaviazala, že bude chrániť a zveľaďovať lesy a rozvíjať predovšetkým ich rekreačný potenciál a ostatné funkcie, ku ktorým patrí legislatívna iniciatíva v oblasti zvýšenia ochrany lesov a zväčšovania plôch lesov s osobitným režimom hospodárenia, podpora spolupráce s občianskou aj odbornou verejnosťou a kompetentnými orgánmi aktívnej ochrany prírody.

Takisto sa bude snažiť prispievať k zvyšovaniu povedomia a vzdelávania širokej verejnosti v oblasti využívania a ochrany lesov a propagovať rekreačný potenciál, prírodné a kultúrne hodnoty lesov na území BSK. Bude podporovať vyhlasovanie chránených území a bezzásahových zón v lesoch. Zavádza tiež FSC (Forest Stewardship Council) certifikácie lesov, podporuje zakladanie alebo rozširovanie prímestských rekreačných parkov a lesoparkov, ktoré chce zachovať ako priestory pre aktívny oddych a relax obyvateľov a návštevníkov regiónu.

Zlepšenie informovanosti

Spoločným postupom s kompetentnými orgánmi, neštátnymi vlastníkmi lesov a porastov a s prihliadnutím na krajinnoekologické plány bude zabezpečovať uplatňovanie zásad a požiadaviek takého hospodárenia, ktoré je blízke prírode a je aj v súlade s programami starostlivosti o lesy a v lesohospodárskej praxi. Snahou mestskej časti bude aj zlepšenie vzájomnej informovanosti signatárov memoranda v oblasti riešenia regionálnych problémov v lesnom hospodárstve a zriadenie externého nezávislého poradného orgánu predsedu Bratislavského samosprávneho kraja pre ochranu a využívanie lesov. Členmi by sa mali stať odborníci z rôznych oblastí a my veríme, že táto iniciatíva bude prospešná nielen mestskej časti, ale predovšetkým jej lesom a parkom, ktoré si zaslúžia náležitú pozornosť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X