Petržalka pokračuje s obnovou športovísk, viaceré športové prvky vyrába vo vlastnej réžii

Sportoviska petrzalka.jpg

Tento rok pracovníci údržby vyrobili a osadili približne 30 basketbalových košov a 20 ďalších opravili.

Petržalka obnovuje svoje športoviská, športové prvky vyrába vo vlastnej réžii. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, pracovníci oddelenia správy verejných priestranstiev tento rok vyrobili a osadili približne 30 basketbalových košov a 20 ďalších opravili.

Obnovy sa dočkali aj zastaralé betónové pingpongové stoly. „Ich kovové konštrukcie sú vyrábané v našej réžii, pričom dosky a špeciálne sieťky sú kupované a našimi zamestnancami spracované do požadovaných parametrov,“ priblížila samospráva s tým, že nové pingpongové stoly pribudli zatiaľ v ôsmich lokalitách.

V Petržalke pribúdajú tiež nové hokejbalové bránky. „Tie sú vyrobené z klasickej ocele, ktorá je následne povrchovo upravená, čo môže predĺžiť jej životnosť až na 15 rokov,“ vysvetlila samospráva.

Ako dodáva, jedna bránka má štandardizované rozmery a pracujú na nej dvaja zamestnanci, ktorí doteraz bránkami vybavili šesť športových plôch. Nové herné prvky postupne pribúdajú v rámci celej mestskej časti a súčasťou je aj päť vynovených farebných ihrísk, ktoré vznikli v spolupráci s Projekt.Ihrisko.

Napriek tomu, že sa tieto prvky opakovane stávajú terčom vandalov, vlastná práca vyjde našu mestskú časť oveľa lacnejšie a je hlavne rýchlejšia a efektívnejšia, pretože ju môžeme prispôsobiť aktuálnym potrebám obyvateľov,“ uzatvára samospráva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk