Petržalka pokračuje v odstraňovaní vrakov, každé parkovacie miesto je vzácne

parkovanie, Petržalka
ilustračné: medialne.etrend.sk

Napriek tomu, že zákon posunul termín výzvy na odstránenie nepojazdného vozidla z 30 na 60 dní, mestská časť len za posledný týždeň odstránila štyri vraky.

Konkrétne išlo o autá na Topoľčianskej 8, Zadunajskej 1, Ševčenkovej 3 a Gwerkovej 27. Tento týždeň odstráni ďalšie vozidlo.

„Som smutný, že namiesto toho, aby nám legislatíva pri odstraňovaní vrakov pomáhala, tak tento aj tak zdĺhavý proces ešte zbytočne brzdí,“ hovorí petržalský starosta Vladimír Bajan. „Pri akútnom nedostatku parkovacích miest v Petržalke je pre nás každé miesto vzácne, preto vždy netrpezlivo čakáme na skončenie zákonných lehôt, aby sme vraky mohli okamžite odstrániť,“ dodal starosta.

Obyvatelia mestskej časti sa môžu v prípade, že registrujú vo svojom okolí dlhodobo odstavené vozidlá, obrátiť na petržalský miestny úrad.

Ak vozidlo nemá tabuľky s evidenčným číslom a ani viditeľné VIN číslo, mestská časť priamo na vozidlo umiestni výzvu na odstránenie vozidla so 60-dňovou lehotou. V prípade, že v tejto lehote nedôjde k náprave stavu vozidla alebo jeho odstráneniu, mestská časť zabezpečí jeho odstránenie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk