Petržalka pokračuje v kontrolách parkovania v lokalite Dvory 4, počty nerezidentov klesajú

parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

V druhom týždni preventívnych kontrol klesol celkový počet vozidiel aj počet priestupkov nerezidentov.

Petržalka pokračuje v kontrolách parkovania v lokalite Dvory 4. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

Pravidelne upozorňujeme na novinky, ktoré by od 10. januára 2022 mali začať platiť v rámci celomestského parkovacieho systému PAAS aj v lokalite Dvory 4,“ uvádza Petržalka.

V prvý týždeň preventívnych kontrol v lokalite zaznamenali zhruba 2 300 vozidiel a viac ako 340 priestupkov s parkovaním nerezidentov. „V druhom týždni klesol celkový počet vozidiel pod 2 200 a počet priestupkov na zhruba 200,“ dodáva mestská časť.

Pokuta až odtiahnutie auta

Petržalka poznamenala, že vďaka preventívnym kontrolám v lokalite viac ako 120 nerezidentov nemuselo dostať pokuty od hlavného mesta Bratislavy.

Zvyšných viac ako 200 nerezidentov ale upozorňujeme, že pri ďalšom zistení porušenia platných pravidiel parkovania na Dvoroch 4 sa už pokute od magistrátu s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhnú,“ zdôraznila Petržalka.

Od stredy 1. decembra totiž môže hlavné mesto aj mestská polícia nahlásené priestupky riešiť v zmysle inštitútu objektívnej zodpovednosti.

Majiteľom takýchto vozidiel tak hrozí sankcia do 78 eur alebo odtiahnutie auta,“ uzatvára mestská časť.

Registrácie do systému

Bratislava od 1. decembra spustila registrácie do systému regulovaného parkovania PAAS, ktorý rezidentov prvých troch zón zvýhodní pred nerezidentmi.

Platnosť registrovaných parkovacích kariet sa začína 10. januára 2022 a od tohto dátum sa tiež spúšťa regulácia a kontrola v prvých zónach – Tehelné pole, Dvory 4 a Krasňany.

Len s rezidentskou kartou

V zóne Dvory 4 budú môcť od 10. januára parkovať na vyznačených miestach len obyvatelia s rezidentskou kartou PAAS.

Aj keď je mestská časť Petržalka zatiaľ navrhnutá ako jedna zóna a rezidentskú parkovaciu kartu PAAS si môžu kúpiť všetci rezidenti Petržalky, táto možnosť sa oplatí len tým, ktorí bývajú alebo často parkujú v lokalite Dvory 4,“ vysvetlil magistrát.

Vo zvyšných častiach Petržalky budú môcť obyvatelia parkovať zadarmo na modrých parkoviskách na základe rezidentskej karty mestskej časti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk