Petržalka ponúkne v máji festival zdravia, folklór i džez

saxofón, hudba
ilustračné: sxc.hu

Festival zdravia, krásy a životného štýlu, folklór i tanečná škola pre seniorov sú súčasťou kultúrneho programu, ktorý v máji pripravujú Kultúrne zariadenia Petržalky (KZP).

Ako ďalej informujú zariadenia na svojej oficiálnej webovej stránke, v piatok 5. mája sa v Dome kultúry (DK) Zrkadlový háj začína Festival zdravia, krásy, životného štýlu a ezoteriky, trvať bude do soboty. Začiatok je o 10. hodine a vstup je voľný.

V sobotu 13. mája pripravujú premiéru programu k 30. výročiu založenia folklórneho súboru Dolina. Predstavenie sa v Zrkadlom háji začne o 18. hodine. Folklór naplánovali aj na druhú polovicu mája, predstavenie folklórnych súborov Ekonóm a Krtíšan z Veľkého Krtíša bude v piatok 19. mája o 19. hodine. Pokračovanie bude aj na druhý deň, v sobotu 20. mája, keď pre návštevníkov pripravujú folklórne tanečné divadlo v podaní súboru Vranovčan. Koncom mesiaca bude v bratislavskej mestskej časti aj XVII. ročník petržalského jazzového festivalu.

Petržalský Dom kultúry Lúky v tomto mesiaci opäť pripravuje tanečnú školu pre seniorov, podujatie nazvali Tancujeme pre radosť a zdravie, a začiatok je vo štvrtok 11. mája o 15. hodine. Vstupné je jedno euro. Pokračovanie bude vo štvrtok 25. mája, začiatok bude tiež o 15. hodine. Na nedele 7., 14., 21. a 28. mája pripravujú tradičný Nedeľný čaj o tretej. Tanečno-zábavné popoludnia s hudobnou skupinou sa začnú o 15. hodine, za vstup zaplatí osoba tri eurá.

CC Centrum pre svojich návštevníkov organizuje v nedeľu 14. mája výtvarno-tvorivé popoludnie pre deti od štyroch do desať rokov s názvom Farebná nedeľa. Po nej bude v ten istý deň o 17. hodine nasledovať cyklus komorných koncertov Momentum Musicum. Pre deti a mamičky pripravuje centrum aj tvorivé dielne, kreslenie s deťmi do troch rokov i pohybové cvičenia hrou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk