Petržalka pozerá do budúcna. Pripravuje Program sociálneho a strategického rozvoja

Petržalka, sídlisko
ilustračné: maps.google.sk

Petržalka tvorí strategický dokument, ktorý je prvým predpokladom a dokonca i nevyhnutnou podmienkou pre jej ďalší rozvoj. Ide o Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja, ktorý podľa Zákona o podpore regionálneho rozvoja majú mať samosprávy schválený do konca tohto roka.

„Tento dokument treba vnímať ako postup krokov, ktorými sa Petržalka zase viac priblíži k svojim cieľom. Preto viac ako na počet strán budeme dbať na počet inovatívnych riešení,“ uvádza starosta Vladimír Bajan.

Rovnako to vníma aj prednosta úradu mestskej časti Miroslav Štefánik. Podľa neho „ide o dokument, ktorý má mať charakter otvorenej a flexibilnej koncepcie, ktorá je schopná reagovať na aktuálne zmeny.“

Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja na roky 2016 – 2022 Petržalka pripravuje v spolupráci s firmou Centire, s. r. o., pričom podľa starostu Vladimíra Bajana „dokument netreba tvoriť úradníckym jazykom, ani lacným marketingom, ale za aktívnej účasti každého Petržalčana, ktorý chce a vie.“

Petržalka preto bude Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja pripravovať na platforme širokého partnerstva obyvateľov, organizácií a záujmových združení pôsobiacich v mestskej časti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk