Petržalka príde o dve pobočky Slovenskej pošty, zostane tak len päť pre celú mestskú časť

Posta petrzalka zatvorenie pobocky maps.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Prevádzku na Pečnianskej zatvoria od 1. februára, prevádzku na Holíčskej od 1. marca.

V Petržalke zatvoria dve zo siedmich pobočiek Slovenskej pošty. Samospráva o tom informuje na sociálnej sieti. Prevádzku pošty na Pečnianskej ulici definitívne zatvoria a zrušia od 1. februára, prevádzku na Holíčskej ulici od 1. marca.

Zvyšných päť pobočiek Slovenskej pošty v Petržalke na Vlasteneckom námestí, Jiráskovej, Einsteinovej, Furdekovej a Jasovskej ulici zostáva otvorených, pričom prevezmú aj služby pre občanov z dvoch zrušených prevádzok.

Nepomohli ani žiadosti

Mestská časť uvádza, že k zatvoreniu dvoch pobočiek v Petržalke pristúpi Slovenská pošta napriek apelu miestneho úradu. „Ešte 23. decembra 2022 sa miestnemu úradu v zastúpení starostu Jána Hrčku po takmer pol roku a opakovaných žiadostiach o diskusiu podarilo stretnúť so zástupcami spoločnosti Slovenská pošta,“ poznamenala samospráva.

Aj keď sa mali primárne rozprávať o dôvodoch dočasného zatvorenia Pošty Bratislava 51 na Pečnianskej 13, ktorá je mimo prevádzky od začiatku júla, nakoniec mestskej časti iba oznámili konečné rozhodnutia o zatvorení dvoch pobočiek.

Dôvody nepoznajú

Bližšie dôvody rozhodnutia štátnej firmy nepoznáme, preto odporúčame všetky prípadné otázky či výhrady smerovať priamo na Slovenskú poštu,“ upozorňuje samospráva.

Ako dodáva, v najbližších dňoch navrhnú Slovenskej pošte niekoľko riešení situácie v snahe nielen zachovať, ale aj zlepšiť poštové služby v Petržalke.

Slovenská pošta zároveň pripomína, že v Petržalke prevádzkuje už 10 Balíkoboxov, ktoré sčasti vynahrádzajú výpadok služieb na pobočkách,“ uzatvára mestská časť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk