Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zimna udrzba petrzalka odhrnac ilustracna gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Ilustračné, gettyimages
6. decembra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Petržalka sa posnaží zimnú údržbu chodníkov zvládnuť čo najlepšie

Bratislavské mestské časti sa musia popasovať s novými povinnostiam v zimnej údržbe chodníkov, postavili sa k nim odlišne.

Dôvodom je zmena zákona, ktorá pre všetky mestá a obce na Slovensku znamenala nárast finančných nákladov, ale aj potrebu zvyšovania personálnych či technických kapacít. Samosprávy boli postavené pred hotovú vec v čase, kedy už mali dávno prijatý rozpočet a rozbehnuté projekty, ktoré z neho mali byť financované. Nebolo preto jednoduché nájsť také riešenia, aby situáciu zvládli, na programe dňa bolo hľadanie kompromisov aspoň pre aktuálnu sezónu.

Petržalka sa postavila k veci čelom a aj keď sa zrejme objavia nejaké tie problémy, nárast starostlivosti o viac ako 50 km chodníkov, zdá sa, zvládne. Vypracovala nový plán zabezpečenia zimnej služby, našla aspoň časť prostriedkov v už schválenom rozpočte, zrealizovala verejné obstarávanie na dodávateľa.

Tak ako po iné roky možno i teraz budú menej používané chodníky aj menej udržiavané, napokon tak, ako to bolo praxou aj v čase, kedy sa o nich starali vlastníci či správcovia priľahlých nehnuteľností. To sú napríklad zadné vchody do bytových domov. Ak budú podmienky obzvlášť náročné, je len pochopiteľné, že viac pozornosti bude venovaná vyťaženým komunikáciám.

Po dôkladnom zvážení a hľadaní istých kompromisov dopredu vytipovali tie časti chodníkov, ktorých údržbu bude možné obmedziť. Avšak len v prospech údržby naozaj využívaných chodníkov a komunikácií. Petržalka považuje za čestné a potrebné, aby situáciu vysvetlila aj obyvateľom prostredníctvom správcov bytových domov. Tým sa však nechce zbaviť svojich povinností a naďalej sa bude snažiť zimnú údržbu zvládnuť.

Do budúcna bude musieť Petržalka prijať aj ďalšie opatrenia, aby nové povinnosti dokázala realizovať bez čo najmenších problémov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X