Petržalka sa snaží vyriešiť kritickú situáciu s parkovaním – pribudlo tu takmer 80 nových parkovacích miest

Parkovisko rontgenova petrzalka.jpg
Zdroj: petrzalka.sk

V Petržalke majú nové parkovisko, ktoré už slúži obyvateľom. Starosta verí, že aspoň z časti vyriešilo kritickú situáciu s parkovaním v mestskej časti.

Nové parkovisko s kapacitou 76 parkovacích miest pribudlo v Petržalke na Röntgenovej ulici a už úspešne slúži svojmu účelu. „Veríme, že parkovisko vyrieši dlhodobo kritickú situáciu s parkovaním v tejto lokalite, kde parkovali autá návštevníkov a zamestnancov administratívneho komplexu Digital Park,“ uviedol starosta Petržalky Ján Hrčka.

Verejnosť sa dlhodobo dožadovala sprístupnenia tohto asfaltovo-betónového parkoviska s plochou 1840 m2, ktoré bolo donedávna oplotené. 7. marca bolo odstránené oplotenie a obyvateľom sprístupnené bez obmedzení. „Verejnosť tak môže využívať 76 kolmých parkovacích miest, z ktorých 4 sú určené pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie,“ doplnil Hrčka.

Mestská časť zabezpečila na parkovisko novú príjazdovú cestu, kanalizáciu a osvetlenie. V ostrovčekoch medzi parkovacími miestami pribudol aj kúsok zelene v podobe výsadby ostrovčekoch medzi parkovacími.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk