Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel
2. apríla 2021 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Petržalka sprístupnila pre obyvateľov mestskej časti parkovisko na Budatínskej

Parkovisko získala mestská časť po dohode s magistrátom a pribudne vďaka nemu 108 parkovacích miest.

Petržalka sprístupnila pre verejnosť parkovisko na križovatke Budatínskej a Šintavskej ulice. „Parkovisko sa tak zaradilo do siete verejne prístupných parkovísk a oddnes na ňom môžu parkovať bezplatne všetci bez výnimky do času, kým nebude zaregulované,“ informoval na tlačovej besede starosta Petržalky Ján Hrčka.

Parkovisko Budatínska sa nachádza na pozemku vo vlastníctve magistrátu, ktorý ho donedávna prenajímal súkromnej spoločnosti za 10-tisíc eur ročne.

Mestská časť sa ho snažila získať do správy od začiatku roka 2019, keďže parkovisko bolo využívané minimálne.

Kroky ku zlepšeniam

Hneď na začiatku spustenia petržalského parkovacieho systému sme komunikovali, že urobíme všetko pre to, aby sme situáciu s parkovaním v Petržalke zlepšili. Jedným zo zlepšení je aj sprístupnenie parkoviska Budatínska, ktoré sme po dohode s hlavným mestom získali začiatkom tohto roka do správy a vďaka ktorému budeme mať k dispozícii o 108 parkovacích miest viac,“ skonštatoval starosta.

Vyčistené a vyznačené parkovacie miesta sú pripravené na to, aby slúžili verejnosti. Parkovisko bude v najbližších mesiacoch zaregulované, to znamená, že po osadení tabúľ upozorňujúcich na platené parkovanie budú na ňom môcť stáť iba vozidlá spĺňajúce kritériá pakovacieho poriadku mestskej časti.

Navýšenie kapacít

Okrem navýšenia kapacít parkovacích miest je cieľom mestskej časti vyriešiť aj dlhodobý problém s parkovaním na chodníkoch v danej lokalite, ktorá patrí medzi najproblematickejšie zóny.

Ján Hrčka informoval tiež o pláne čistenia parkovísk od lístia, štrku a iného odpadu. Upratovanie odštartuje mestská časť na budúci týždeň po Veľkej noci, harmonogram čistenia bude zverejňovaný na webovej stránke mestskej časti v týždňových intervaloch.

Petržalka chce zároveň zefektívniť komunikáciu prostredníctvom SMS upozornení, ktoré bude pred čistením jednotlivých parkovísk zasielať obyvateľom.

Ďalšie územia v pláne

Mestská časť plánuje zaregulovať aj ďalšie územia v Petržalke, ktoré by slúžili ako oficiálne parkoviská. V hre je bývalé ihrisko na Osuského ulici či veľká betónová plocha na Jiráskovej ulici.

Tie momentálne nie sú skolaudované ako parkoviská, vozidlá ich však ako parkoviská využívajú. Mestská časť už podniká kroky na to, aby získali status oficiálnych parkovísk, podľa Hrčku sa to podarí najskôr o jeden a pol roka.

Na zlegalizovanie je totiž potrebné záväzné stanovisko hlavného mesta, územné rozhodnutie aj stavebné povolenie.

Samospráva chce do budúcna vytypovať i plochy mimo zastavaného územia Petržalky, ktoré by slúžili na odťah nepojazdných vozidiel alebo takých, ktoré parkujú v rozpore s pravidlami parkovacieho systému či cestného zákona.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X