Petržalka v kontrole obstála: Mestská polícia musela riešiť 5 vodičov, taxi služby a psíčkari boli bez problémov

Taxi kontrola petrzalka policia mestska bratislava.jpg

Bratislavská mestská polícia pokračuje v kontrolách dodržiavania verejného poriadku. Tentokrát policajti realizovali kontrolu v Petržalke.

Mestskí policajti si posvietili na vodičov taxi-služieb, ale zamerali sa aj na kontrolu správneho využívania jazdných pruhov vyhradených pre vozidlá mestskej hromadnej dopravy a tiež na verejný poriadok.

Taxikárov kontrolovali policajti na viacerých stanovištiach a zamerali sa na to, či spĺňajú všetky podmienky nevyhnutné k prevádzkovaniu taxislužby. Zisťovali, či používajú overené taxametre, či sú ich autá správne označené a riadne vybavené. U vodičov kontrolovali doklady potrebné k výkonu tejto činnosti. Počas týchto kontrol polícia nezistila žiadne nedostatky.

Niektorí šoféri sa často snažia vyhnúť kolónam, či skrátiť si cestu prejazdom cez jazdné pruhy vyhradené výlučne pre vozidlá MHD. Mestskí policajti preto kontrolovali aj dodržiavanie týchto pravidiel, pričom za nepovolenú jazdu boli riešení 5 vodiči. V jednom prípade bol riešený aj nezodpovedný vodič, ktorý svoje vozidlo zaparkoval na mieste vyhradenom pre vozidlá MHD.

Policajti si posvietili aj na majiteľov psov v petržalskej mestskej časti. Tí však dokázali, že svoje povinnosti dobre poznajú a riadne si ich aj plnia. V kontrole obstáli bez zistenia nedostatkov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk