Petržalka v lete zrekonštruovala 7 základných škôl a 3 materské školy za takmer milión eur

Zateplovanie iljusinova petrzalka.jpg
petrzalka.sk

Zatiaľ, čo mali deti v lete prázdniny a trávili čas oddychom, mestská časť využila voľné dni na rekonštrukciu priestorov a areálov vybraných základných a materských škôl. Niektoré práce sa síce začali oveľa skôr, no v lete sa ich podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Celkovo zrekonštruovala sedem základných škôl a tri materské školy a náklady sa vyšplhali na viac ako 763-tisíc eur.

Od marca tohto roka do augusta robili v ZŠ Turnianska rekonštrukciu technológie a rozvodov vody strojovne bazéna, ktoré boli značne opotrebované a skorodované. V marci boli spustené opravné práce aj v ZŠ Prokofievova, kde vynovili kanalizáciu, elektriku aj schody. ZŠ Prokofievova aj ZŠ Dudova prešli rekonštrukciou šatní a umyvární pri telocvičniach. Jún aj júl venovali výmene vzduchotechniky v jedálni v ZŠ Lachova a v júli zrekonštruovali povrch telocvične v ZŠ Nobelovo námestie.

K náročnejším aktivitám patrili rekonštrukcie striech, a to na budovách ZŠ Tupolevova a Turnianska, kde sa v súčasnosti práce ukončujú. K dôležitým priestorom nepochybne patrili hygienické zriadenia, ktoré boli zrekonštruované v štyroch základných školách – ZŠ Tupolevova, Lachova, Pankúchova a Prokofievova. V ZŠ Pankúchova a Turnianska v auguste rozširovali triedy.

V prípade materských škôl od mája tohto roku stihli vynoviť tri, pričom na dvoch sa práce ešte dokončujú. Medzi prvými bola MŠ Macharova, ktorá okrem rekonštrukcie hygienických zariadení podstúpila aj maľovanie priestorov budovy. V júli mestská časť iniciovala rekonštrukciu vonkajšej terasy a hygienických zariadení v MŠ Jankolova a takisto zateplenie fasády budovy MŠ Iľjušinova.

Rekonštrukcie pokračujú

Na jeseň bude mestská časť s rekonštrukčnými prácami pokračovať aj v ďalších petržalských základných a materských školách. V najbližších týždňoch bude rekonštruovať atiku v ZŠ Budatínska za 12-tisíc eur, no viac sa bude sústreďovať na materské školy. V septembri bude inovovať v MŠ Šustekova osvetlenie za viac ako 63-tisíc eur, v októbri investuje okolo 48-tisíc eur na inováciu protipožiarneho schodiska v MŠ Tupolevova. V októbri plánuje zrekonštruovať odvodňovací systém areálu MŠ Bohrova a takisto oporné múry v MŠ Lietavská.

Celkové náklady na rekonštrukciu tak stúpnu o viac ako 156-tisíc eur. Tohtoročné rekonštrukcie materských a základných škôl teda stáli mestskú časť takmer milión eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk