Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Petrzalka zila basketbalom ilustracna foto.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Autor fotografií: Miroslav Krajčovič Zdroj: www.petrzalka.sk
4. januára 2019 ŠportBasketbal od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Petržalka v závere roka žila basketbalom

V polovici decembra 2018 pripravili organizátori z mládežníckeho basketbalového centra B.S.C. Bratislava, so sídlom na ZŠ Holíčska ul. v Petržalke, veľké medzinárodné podujatie pre najmladších basketbalistov – BSC CUP 2018, ktoré sa konalo v dňoch 14. až 16. decembra.

Tretieho ročníka tohto turnaja sa zúčastnili chlapci v kategóriách do 12 rokov (U12), do 13 rokov (U13) a do 14 rokov (U14) z Chorvátska, Srbska, Slovenska a samozrejme domáce družstvá z BSC Bratislava. Počas troch hracích dní nakoniec videli diváci 20 zápasov v troch vekových kategóriách v známej basketbalovej športovej hale na Domkárskej ulici v Prievoze.

Na slávnostnom odovzdaní ocenení prezident BSC Bratislava Mgr. Tomáš Erneker poďakoval basketbalovým klubom za účasť a pekné súboje a odovzdal ocenenia družstvám a jednotlivcom. V kategórii U12 zvíťazilo družstvo 1. ŠK Zadar, 2. BSC Bratislava, 3. Spartak Subotica, 4. KK. Petrovgrad. V kategórii U13 zvíťazilo družstvo 1. ŠK Zadar, 2. KK Petrovgrad, 3. BSC Bratislava, 4. Lokomotiva Sereď. V kategórii U14 zvíťazilo družstvo ŠK Zadar, 2. BSC Bratislava, 3. KK Petrovgrad, 4. Spartak Subotica.

Petrzalka zila basketbalom.jpg
Autor fotografií: Miroslav Krajčovič Zdroj: www.petrzalka.sk

Tretí ročník turnaja BSC CUP 2018 sa po športovej i spoločenskej stránke naozaj vydaril, najlepším klubom z účastníkov boli chlapci z ŠK Zadar a chlapci BSC Bratislava sa už teraz tešia na účasť na turnaji v Chorvátsku v máji 2019. Výsledky konfrontácie s úspešnými zahraničnými tímami ukázali, že sa chlapci z Petržalky nemajú čoho obávať a smelo im môžu výkonnostne konkurovať.

Petrzalka zila basketbalom2.jpg
Autor fotografií: Miroslav Krajčovič
Zdroj: www.petrzalka.sk

V priebehu pobytu zahraničných hostí v Bratislave pripravili organizátori z BSC Bratislava zaujímavý program, v ktorom nechýbala návšteva predvianočnej Bratislavy, účasť na Vianočných trhoch, jazda na Vláčiku Blaváčiku a mnoho ďalších atraktívnych a zaujímavých podujatí.

Tréneri a členovia vedenia účastníckych družstiev sa okrem zápasov stretli so zástupcami domáceho klubu na spoločnej večeri 15. decembra, spojenej s výmenou skúseností medzi účastníkmi. Do haly na Domkárskej zavítal aj veľvyslanec Srbskej republiky na Slovensku, ale aj viacerí predstavitelia Slovenskej basketbalovej asociácie a reprezentační tréneri mládeže v basketbale.

Petrzalka zila basketbalom3.jpg
Autor fotografií: Miroslav Krajčovič
Zdroj: www.petrzalka.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X