Petržalka začala s budovaním športového areálu

Sportpark jama petrzalka.sk_.jpg
petrzalka.sk

V areáli Jama na Vyšehradskej – Šášovskej začala mestská časť pred pár dňami s výstavbou nového areálu pre šport a hry. Ten by mal vyrásť na ploche takmer 1 740 štvorcových metrov na mieste bývalého ihriska a slúžiť by mal ako deťom, tak mládeži a dospelým.

Street workoutové ihrisko bude slúžiť pre silové cvičenie v exteriéri a vo fitparku nájdu obyvatelia samostatné cvičebné stroje. Sólo herné prvky, skokanský mostík, dráhy a prvky pre rovnováhu doplní lezecký kopec s chytmi. Tento športovo-herný prvok vznikne využitím súčasného betónového kopca. Povrch kopca zbavia nesúdržných častí, ošetria penetračným náterom a potiahnu mäkkým liatym povrchom a na strmšiu zadnú stranu kopca osadia lezecké chyty. Na vrchnej ploche budú v liatom povrchu stvárnené plošné prvky.

Detske ihrisko jama petrzalka.sk_.jpg
petrzalka.sk

V prvej etape prác odstránia asfalt, upravia povrch jeho dobetónovaním a osadia základy pre jednotlivé prvky. Potom príde rad na nový špeciálny povrch s čiernou podkladovou a vrchnou farebnou vrstvou, čím sa ihrisko aj opticky rozdelí na jednotlivé zóny. Nasledovať bude osadenie mobiliáru, nových prvkov a pribudne nové oplotenie. Nebude chýbať ani obľúbený herný prvok – pyramída z lanovej siete.

Z dôvodu náročného prístupu mechanizmov na miesto stavby a aby sa predišlo poškodeniu chodníkov a basketbalového ihriska, dohodla mestská časť trasu cez trávnatú plochu. Trávnaté plochy sa totiž po ukončení rekonštrukcie opravia rýchlejšie a za menej peňazí ako popraskaný asfalt.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk