Petržalka začala s preventívnymi kontrolami parkovania v lokalite Dvory 4, zatiaľ bez pokút

parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Z celkom 2 300 kontrolovaných vozidiel na Dvoroch 4 neparkovalo v súlade s pravidlami viac ako 340.

Petržalka začala s preventívnymi kontrolami dodržiavania parkovacej politiky v lokalite Dvory 4. Ako uviedla mestská časť na sociálnej sieti, pokutu od magistrátu Bratislavy riskuje viac ako 340 nerezidentov.

V Petržalke chceme našich obyvateľov aj návštevníkov Dvorov 4 včas pripraviť na chystané veľké zmeny v parkovaní, ktoré by od 10. januára 2022 mali začať platiť v rámci celomestského parkovacieho systému (PAAS),“ vysvetľuje mestská časť.

Od nedele 28. novembra si tak môžu motoristi z tejto lokality porušujúci pravidlá za stieračmi nájsť upozornenia, zatiaľ bez vyrubenia pokuty.

Budú riešiť priestupky

Od stredy 1. decembra už môže hlavné mesto aj mestská polícia priestupky nahlásené mestskou časťou začať riešiť aj v zmysle inštitútu objektívnej zodpovednosti.

Za opakované porušenie pravidiel podľa už teraz platného dopravného značenia zóny tak hrozí majiteľom takýchto vozidiel sankcia do 78 eur či odťah,“ upozorňuje Petržalka.

Z celkom 2 300 kontrolovaných vozidiel na Dvoroch 4 neparkovalo v súlade s pravidlami viac ako 340 z nich. Aj to je ukážka, prečo vykonávame kontroly v predstihu už teraz. Obyvatelia si musia na nové pravidlá zvyknúť a čím skôr sa tak stane, tým lepšie pre nich,” vysvetlil Ivan Lučenič z referátu mobility mestskej časti.

Pomoc s porozumením

Podľa starostu Petržalky Jána Hrčku nie je cieľom preventívnych kontrol trestať Petržalčanov a ich návštevníkov.

Práve naopak, naše kontroly majú pomôcť najmä im samotným s čo najlepším a najrýchlejším porozumením všetkých zmien z dielne hlavného mesta,“ uzavrel starosta Petržalky.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom