Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zs turnianska maps.google 1.jpg
ilustračné: maps.google.sk
27. februára 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Petržalka žiada o zriadenie škôlky na Turnianskej ulici

Petržalka žiada od 1. januára 2019 zriadiť Materskú školu (MŠ) na Turnianskej ulici. Bez diskusie sa na tom zhodli petržalskí miestni poslanci na utorňajšom rokovaní zastupiteľstva. Rekonštrukciou voľných nebytových priestorov v prístavbe Základnej školy (ZŠ) Turnianska 10 zvýši mestská časť kapacitu materských škôl o štyri triedy s počtom približne deväťdesiat miest.

Zriadeniu MŠ predchádza jej zaradenie do siete škôl a školských zariadení Slovenskej republiky. Žiadosť o zaradenie školy alebo školského zariadenia do siete predkladá zriaďovateľ Ministerstvu školstva, vedy výskumu a športu SR do 31. marca kalendárneho roka, ktorý predchádza roku, v ktorom má byť škola alebo školské zariadenie zriadené. Požadovaným dokladom, ktorý musí mestská časť predložiť na ministerstvo k žiadosti o zaradenie škôlky do siete, je uznesenie miestneho zastupiteľstva k návrhu všeobecne záväzného nariadenia k zriadeniu školského zariadenia.

Plánuje aj obnovu

Petržalka chce budovu Základnej školy na Turnianskej ulici aj obnoviť. Oznámenie o súťaži zverejňuje samospráva na svojej oficiálnej webovej stránke. Verejným obstarávateľom je mestská časť Bratislava-Petržalka. Predmetom zákazky sú stavebné a technické úpravy časti existujúceho objektu petržalskej základnej školy. Celková predpokladaná hodnota zákazky je takmer 320-tisíc eur bez DPH.

Časť objektu chcú upraviť aj pre potreby nových štyroch tried materskej školy. Zahrnuli sem tiež výstavbu detského ihriska pre deti zo škôlky. Ponuky môžu záujemcovia predkladať do piatka 23. marca tohto roka na adresu Mestská časť Bratislava-Petržalka, Kutlíkova 17, 851 01 Bratislava. Súťažné dokumenty sú na stránke Úradu pre verejné obstarávanie TU.

Peniaze od štátu

Na rekonštrukciu Základnej školy Turnianska, kde budú štyri triedy pre škôlkárov, získala samospráva 360-tisíc od štátu. Ministerstvo pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja SR vyhovelo žiadosti petržalskej samosprávy, ktorá sa uchádzala o dotáciu. „Finančná spoluúčasť mestskej časti bude 20-tisíc eur. V rekonštruovaných priestoroch tak pribudne 90 miest pre škôlkárov,“ informovala v septembri Silvia Vnenková z tlačového oddelenia petržalského úradu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X