Petržalka žiada obyvateľov o pomoc pri nahlasovaní nefunkčných lámp

pouličné lampy, osvetlenie
ilustračné: pixabay.com

Petržalská samospráva prosí obyvateľov mestskej časti, aby pomohli vytvoriť zoznam nefunkčných lámp v okolí ich bydliska. Na sídlisku sa nachádza približne 8 800 stĺpov verejného osvetlenia a z toho magistrát eviduje 3 900 ako ohrozených, čo je už takmer polovica počtu.

„Postupne sa stráca verejné osvetlenie, po ktorom ostávajú ako dôkaz jeho existencie len kýpte trčiace z chodníka či trávy. V súčasnosti evidujeme 160 odpílených stĺpov bez náhrady, napríklad na uliciach Holíčska, Budatínska, Starhradská, Lietavská, Čapajevova či Belinského, kde odstránili už 3 zo 4 lámp a bez náhrady,“ uvádza petržalská samospráva.

Magistrát mestskej častí povedal, že stĺpy museli odstrániť, lebo boli skorodované. Počas minulého roka ich v Petržalke nahradili 17 a tento rok plánujú vymeniť ďalších 68 stĺpov. Na viac vraj nie sú peniaze.

Mestská časť sa preto rozhodla pripraviť komplexný materiál stavu verejného osvetlenia na svojom území, a preto prosí obyvateľov o pomoc. „Ak je vo vašom okolí odpílená alebo nefunkčná lampa, odfotografujte ju a fotku spolu s uvedením ulice zašlite mailom na tlacove@petrzalka.sk alebo do správy na sociálnom profile Viem byť Petržalčan,“ žiada obyvateľov Petržalka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk