Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Projekt pdn 123_1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ABZ finance
29. mája 2017 Správy BratislavaVýstavba a developerské projekty Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Petržalke by podľa projektu mal vzniknúť rezidenčný projekt, ZUŠ sa presťahuje do novej budovy

Spoločnosť ABZ finance plánuje na Daliborovom námestí zbúrať budovu základnej umeleckej školy, presťahovať ju do novovybudovanej budovy a postaviť tam polyfunkčný komplex s bytmi a apartmánmi.

Investor získal územné rozhodnutie v roku 2010 po tom, čo úradom predložil projekt „Energeticky úsporný polyfunkčný bytový dom Lipa a Parkovací dom“. Na mieste existujúceho pohostinstva Lipa na Daliborovom námestí chcel postaviť päťpodlažný bytový dom s podzemnou garážou. Nachádzať sa v ňom malo 35 bytových jednotiek.

Parkovací dom mal mať kapacitu 88 stojísk, z nich 37 malo slúžiť obyvateľom chystaného bytového domu. Investor na projekt nezískal stavebné povolenie, pretože nedoplnil žiadosť v stanovenom termíne.

Vlani spoločnosť ABZ finance prišla s ďalším zámerom s názvom Daliborovo nám. 1&2&3 Petržalka. Pribudnúť malo 22 bytov s výmerami do 60 štvorcových metrov a 11 bytov od 60 do 90 štvorcových metrov. Parkovať sa malo v podzemnej garáži. Investor plánoval opraviť aj susednú základnú umeleckú školu, pričom chcel nad ňu nadstaviť jedno poschodie. Zámer však investor stiahol.

Posledným návrhom, ktorý predložila spoločnosť ABZ finance, je zámer Projekt PDN 123, ponúkajúci úplne nové riešenie lokality.

Projekt pdn 123.jpg
ABZ finance

„Investičný zámer pozostáva z odstránenia budovy ZUŠ a budovy Pohostinstva Lipa, nakoľko ich rekonštrukcia je z technických dôvodov vylúčená. Majitelia nehnuteľností (ZUŠ – Hlavné mesto Bratislava) a pohostinstva (ABZ finance) sa po konzultáciách rozhodli budovy odstrániť a na ich mieste vybudovať novú ZUŠ a nový polyfunkčný objekt,“ uvádza sa v investičnom zámere.

Zastavaná plocha novej budovy má mať 450 štvorcových metrov, polyfunkčný dom až 1 780 štvorcových metrov. Investor počíta, že v päťpodlažnom komplexe ponúkne 40 apartmánov a 30 bytov. Stavba má mať k dispozícii 110 parkovacích miest.

Podľa zámeru sa ako prvá vybuduje budova ZUŠ a po jej presťahovaní sa má začať so stavbou polyfunkčného domu. „Projekt PDN 123 poskytne verejnosti cca 2 826 štvorcových metrov voľnej plochy na rozšírenie námestia, z toho 1 738,05 štvorcového metra zelene a 1 087,95 štvorcového metra spevnených peších plôch,“ píše v zámere investor.

Investor aktuálne požiadal úrady o vydanie územného rozhodnutia pre stavbu polyfunkčného domu. Podľa dostupných informácií sa firma nepodieľala na stavbe žiadneho väčšieho realitného projektu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X