Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
petrzalka.sk_upratovanie
petrzalka.sk
19. marca 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

V Petržalke začínajú s jarným upratovaním a so zberom starej elektroniky

Starých chladničiek, mrazničiek, práčok i televízorov sa budú môcť obyvatelia Petržalky zbaviť v sobotu 25. marca.

Zbierať ich budú od 10.30 do 12.30 hod. na Ovsištskom námestí číslo 1 v Petržalke. Na mieste pristavia auto a staré spotrebiče budú preberať len od fyzických osôb. Ľudia tiež budú môcť odovzdať staré náterové hmoty, oleje a tuky. Viac informácií o zbere komunálnych odpadov z domácností s obsahom škodlivých látok nájdu záujemcovia na stránke mestskej časti.

Petržalka tiež uvádza, že občania sa môžu zapojiť do jarného upratovania mestskej časti. V termíne od 27. do 31. marca si môžu na telefónnych číslach 02/68 288 851, 68 288 852, 68 288 796, alebo e-mailom [email protected], [email protected], [email protected] dohodnúť stretnutie na oddelení životného prostredia. Od zamestnancov dostanú zadarmo rukavice a vrecia na odpad. Zároveň sa dohodnú, kedy a kde sa brigáda uskutoční, aby pracovníci Miestneho podniku verejnoprospešných služieb odpad odviezli z vopred dohodnutého miesta. Týždeň čistoty v Petržalke sa tento rok uskutoční prvý aprílový týždeň od 3. do 7. apríla.

Petržalčania sa tiež budú môcť zbaviť nadrozmerného odpadu, k dispozícii budú mať kontajnery. Ľudia do nich môžu hádzať veľké kusy nábytku, stoly, stoličky, matrace. Samospráva rozmiestni deväťdesiat veľkokapacitných kontajnerov na rôznych miestach podľa naplánovaného harmonogramu. Prvých desať kontajnerov pristaví zmluvná spoločnosť v stredu 19. apríla. Kontajnery budú k dispozícii ešte celý štvrtok a v piatok ich firma odvezie. Posledné kontajnery pristavia v stredu 14. júna.

Petržalská samospráva upozorňuje obyvateľov, aby boli ohľaduplní k ostatným a odpad pred uložením do kontajnera upravili na čo najmenšiu možnú veľkosť a šetrili tak miestom. „Stáva sa totiž, že kontajnery sú síce na prvý pohľad plné, ale keby obyvatelia rozmontovali alebo rozbili odpad na menšie kusy, zmestilo by sa tam odpadu ešte raz toľko,“ vysvetlila Zuzana Juhásová z oddelenia životného prostredia.

Ukladať odpad vedľa kontajnera nie je možné. Zmluvná spoločnosť potom musí odpratávať a odvážať smeti mimo zmluvný harmonogram, čím mestskej časti vznikajú vyššie náklady. Úrad tiež pripomína motoristom, aby parkovaním svojich áut nebránili bežnej manipulácii s veľkorozmerným kontajnerom.

Okrem tejto možnosti majú obyvatelia možnosť likvidovať iný ako komunálny odpad aj v Zbernom dvore, môžu to však len na základe preukázania sa trvalým bydliskom v Petržalke. Miestny podnik verejnoprospešných služieb Petržalka so sídlom na Čapajevovej 6 je k dispozícii na bezplatné uloženie odpadu z domácností pre občanov Petržalky alebo pre ľudí, ktorí preukážu vzťah k nehnuteľnostiam v Petržalke. Obyvatelia tam môžu zadarmo odovzdať drobný stavebný odpad, rozobratý objemný odpad, elektrické spotrebiče aj biologicky rozložiteľný odpad.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X