Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Petrzalska baretka youtube.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
3. septembra 2018 Podujatia a akcie Bratislava od Eva Vašková Diskusia()

Petržalská baretka zostáva stále verná humoru Mariána Kochanského

„Pero hryz, strunu laď!,“ odkazujú interpretom a autorom textov organizátori celoslovenskej súťaže Petržalská baretka. Originalita a humor Mariána Kochanského a skupiny Lojzo tak stále inšpiruje.

Celoslovenská súťaž Petržalská baretka dá tento rok už po šiestykrát šancu sa ukázať tým, ktorí ku hudobnému prejavu či písaniu primiešajú tú jedinečnú ingredienciu – humor.

„Chceme podporiť všetkých tých, ktorí sa venujú folku, country či dokonca i rocku a dokážu tento umelecký prejav prepojiť aj s humorom a satirou. Súťaž Petržalská baretka je zároveň poctou pre kedysi jedinečného Mariána Kochanského a jeho doteraz pôsobiacu skupinu Lojzo. Marián tak neustále inšpiruje,“ hovorí Martin Sarvaš z Kultúrnych zariadení Petržalky, ktoré sú organizátorom súťaže. S odbornou garanciou im pomáha Národné osvetové centrum v Bratislave.

Podstatná je zábava

Dvojnásobný víťaz hudobnej časti – zoskupenie Janko Kulich & Kolegium a víťazka minuloročnej literárnej časti Adela Oravcová sa zhodujú na tom, že pri „Baretke“ je naozaj podstatná zábava, smiech a humor.

„Máme radi humor v piesňach, a keď sa ľudia dobre zabávajú. Keď sme dostali pozvanie od členov skupiny Lojzo, neváhali sme ani chvíľu, prihlásiť sa,“ hovorí líder zoskupenia Janko Kulich. „Petržalská baretka mi dala možnosť vytvoriť niečo neobyčajné, niečo, čo druhých pobaví a rozosmeje,“ dopĺňa Adela Oravcová.

Pre Janko Kulich & Kolegium bolo, podľa ich vlastných slov, veľkou cťou zoznámiť sa so skupinou Lojzo. Ich piesne doslova vraj zbožňujú a kapelu považujú za tú najlepšiu na slovenskej folkovej scéne. Adelu priviedla na Baretku aj zvedavosť. Keďže sa pravidelne zúčastňuje na rôznych literárnych súťažiach, na Baretke si chcela vyskúšať tvorbu humorného textu, ktorý by raz mohol niekto zhudobniť.

Prijmete výzvu?

Obaja „králi Baretky“ odkazujú svojim „následníkom“, že prihlásiť sa do aktuálneho ročníka určite znamená prijať výzvu. Ako hovorí Adela, prijať výzvu vytvoriť dielo, ktoré ľuďom roztiahne kútiky úst do úsmevu. Ale zároveň, je to príležitosť spoznať ďalších zaujímavých umelcov a dostať spätnú väzbu na svoju vlastnú tvorbu. Janko Kulich & Kolegium si pochvaľujú aj možnosť vystúpiť na Dňoch Petržalky.

Práve toto vystúpenie je jedným z ocenení aj pre tohtoročného víťaza hudobnej časti. Takže „Pero hryz, strunu laď!,“ a do 28. septembra pošli svoju tvorbu do súťaže. Vyhlásenie výsledkov je pripravené približne o mesiac neskôr, 27. októbra v petržalskom Dome kultúry Zrkadlový háj.

Petrzalska baretka.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X