Petržalská električková trať by mala byť hotová približne o rok, práce zintenzívnili

Stavenisko v lokalite Lúky v mestskej časti Bratislava-Petržalka počas 2. etapy výstavby električkovej trate v Petržalke v úseku Bosákova ulica - Janíkov dvor
Foto: SITA/Milan Illík

Mesto a zhotoviteľ robia všetko preto, aby bola stavba dokončená a odovzdaná do 30. septembra 2024.

Novú električkovú trať do Petržalky by mali odovzdať do užívania približne o rok. Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca hlavného magistrátu Peter Bubla, mesto a zhotoviteľ robia všetko preto, aby bola stavba dokončená a odovzdaná v avizovanom termíne, teda do 30. septembra 2024. „Práce na výstavbe električkovej trate v Petržalke sa zintenzívnili. Pracuje sa na všetkých ucelených častiach stavby,“ uviedol hovorca.

Podľa magistrátu je viditeľný progres najmä na združenom moste na Rusovskej ceste. Tam realizujú armovanie a postupne betonáž na jednotlivých dilatačných celkoch mostných opôr, ako aj prípravu plochy pre montáž oblúkovej časti oceľovej nosnej konštrukcie.

Taktiež na Jantárovej ceste, ktorá bola prednedávnom uzavretá, realizujú búranie betónov starej cestnej komunikácie,“ dodal hovorca s tým, že neďaleko tohto úseku, na Tematínskej ulici, rozširujú prístupovú cestu pre budúcu dočasnú prístupovú trasu do zdravotného strediska.

V budúcom depe v časti Janíkov dvor na oboch meniarňach a budove zázemia vodičov robia hydroizoláciu obvodových stien a strechy. „Na celom koridore stavby naďalej prebiehajú zemné práce, navážanie štrkodrvy, výkopy pre kladenie potrubí aj samotné kladenie potrubí,“ doplnil hovorca magistrátu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk