Petržalská plaváreň by sa mala čoskoro otvoriť, došlo aj ku zmene konateľa

Plavaren petrzalka.jpg

Petržalská plaváreň je od 12. júla dočasne zatvorená z dôvodu rozhodnutia jej bývalého konateľa.

Plaváreň v Petržalke sa chystajú po zmene konateľa a malých úpravách opäť otvoriť v sobotu 6. augusta.

Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, rozhodujúcim je povolenie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva o kvalite vody v bazénoch na základe vzoriek, ktoré tento týždeň odobral.

Petržalská plaváreň je od 12. júla dočasne zatvorená z dôvodu rozhodnutia jej bývalého konateľa.

Nevyhnutná údržba

Nové vedenie plavárne v spolupráci s oddelením správy verejných priestranstiev Miestneho úradu Petržalka využilo obdobie nútenej odstávky na komplexný audit a nevyhnutnú údržbu.

Podľa dostupnej dokumentácie a informácií od zamestnancov nebola povinná a pravidelná revízia elektrických rozvodov v plavárni vykonaná minimálne štyri roky,“ konštatuje samospráva.

Takmer všetky núdzové svetlá a približne polovica bežných svietidiel v objekte boli nefunkčné.

Zanedbaná starostlivosť

Mestská časť upozornila aj na to, že detský bazén prepúšťal vodu niekoľko mesiacov. „Nosná konštrukcia budovy, stĺpy a zábradlia, pitné fontány a ďalšie kovové prvky boli z dôvodu zanedbanej vzduchotechniky a odkladaniu bežnej starostlivosti zhrdzavené. Prieduchy vzduchotechniky nad bazénmi neboli od otvorenia plavárne nikdy čistené,“ vymenúva samospráva ďalšie nedostatky.

Okrem toho bola poškodená sanita a vybavenie na toaletách a v sprchách a vzhľadom na stav vzduchotechniky mali viaceré steny opadanú omietku, boli zvlhnuté alebo s náznakmi plesne.

Prebiehajúci audit

Vybavenie pôvodnej kuchyne za niekoľko desiatok tisíc eur, ktoré sa počas existencie plavárne využilo len po dobu niekoľkých mesiacov, bolo podľa samosprávy kompletne zničené hrdzou a vlhkosťou. Zamestnanci miestneho úradu väčšinu nedostatkov napravili.

Priestory kuchyne by sme v dohľadnej dobe radi opäť sprístupnili návštevníkom,“ konštatuje mestská časť. Nevyhnutných prác na budove verejnej plavárne otvorenej pred približne šiestimi rokmi je ešte stále dosť.

Aktuálne pod dozorom nového vedenia plavárne a starostu Jána Hrčku stále prebieha aj interný personálny a finančný audit plavárne,“ uzatvára samospráva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk