Petržalská plaváreň je opäť otvorená, pre návštevníkov má niekoľko noviniek

Plavaren petržalka
Foto: Mestská časť Bratislava-Petržalka

Vo vstupnej hale pribudol samoobslužný bufet s kaviarňou, plaváreň bude otvorená dlhšie a rozšírili aj sprchy.

Petržalskú plaváreň v Bratislave po trojtýždňovej údržbe opäť otvorili, pribudli viaceré novinky pre návštevníkov. Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, vo vstupnej hale pribudol samoobslužný bufet s kaviarňou.

Plaváreň bude cez víkendy otvorená dlhšie a rozšírenia sa dočkali aj sprchy,“ uviedla. Petržalská plaváreň bola pre verejnosť zatvorená od 17. júla do 6. augusta z dôvodu pravidelnej hĺbkovej údržby a technických i stavebných úprav interiéru.

Nová hala s občerstvením

Údržbu plavárne vykonali v gescii správcu plavárne – Športových zariadení Petržalka (ŠZP), spoločnosti, ktorej stopercentným vlastníkom je mestská časť Petržalka. „Najväčšou novinkou je prerobená vstupná hala plavárne, kde je po novom možné zakúpiť si občerstvenie,“ priblížila Halašková.

Návštevníci si môžu kúpiť teplé a studené nealkoholické nápoje, ako aj rôzne druhy pečiva. „Zo začiatku potrebujeme otestovať, čo návštevníkom najviac chutí a podľa toho budeme ponuku jedál a nápojov prispôsobovať,“ dodal riaditeľ plavárne Oskar Gaál.

Skrinky na obuv

Odkladacie skrinky na obuv a sedadlá vo vstupnej hale nahradili bufetové stoly a stoličky. „Pre väčšie pohodlie je odteraz prezúvanie možné v šatniach za turniketom, kde si návštevníci do skriniek okrem oblečenia odložia aj svoju obuv,“ vysvetlil Gaál.

Samoobslužný bufet s kaviarňou sú k dispozícii denne od 07.00 do 21.00 hod. Po novom bude plaváreň otvorená od 6.00 aj cez víkendy, pričom doposiaľ to bolo až od 9.00 hod. „Víkendové prevádzkové hodiny sa teda zosúladili s tými cez pracovný týždeň a plaváreň tak bude otvorená každý deň rovnako – od 06.00 do 22.00,“ doplnila Halašková.

Detský bazén a tobogan

Detský bazén a tobogan budú otvorené denne od 9.00 do 21.00, saunový svet každý deň od 12.00 do 22.00 hod. „Vedenie plavárne chce týmto krokom zjednotiť jednotlivé časy vstupov, a tým ich pre verejnosť urobiť jednoduchšie a prehľadnejšie,“ priblížila hovorkyňa mestskej časti.

Ako dodala, nové vedenie využilo trojtýždňovú prestávku aj na navýšenie počtu spŕch. „Dámske osadenstvo môže využiť päť spŕch namiesto pôvodných troch, pánom pribudli až tri nové sprchové hlavice, čím sa ich počet zdvojnásobil,“ dodala s tým, že opravili tiež nefunkčné fény a mali by pribudnúť ďalšie.

Plány so saunovým svetom

Zástupcovia nového vedenia plavárne majú plány aj so saunovým svetom, ktorý by do budúcna chceli rozšíriť o masérske služby a moderné wellness centrum. „Takto o rok by ste ho už mohli vidieť. Aktuálne pracujeme na vizualizáciách a ak všetko vyjde, dovolím si tvrdiť, že pôjde o jeden z top wellnessov v Bratislave,“ uviedol riaditeľ plavárne. Súčasťou wellnessu by mali byť zážitkové sprchy, Kneippov kúpeľ, ochladzovací bazén, aj saunové ceremoniály.

Okrem starostlivosti o technický stav a mobiliár plavárne bude pre prevádzkovateľa dôležitou úlohou aj naďalej vyvíjať čo najviac úsporných opatrení. Už teraz 90 percent zo všetkých svetiel vymenili za úspornejšie LED svietidlá.

Zariadenie vzduchotechniky sa prepína na denný a šetrnejší nočný režim a k šetreniu energetických nákladov plavárne prispeli aj lokálne opravy deravých bazénov,“ doplnila Halašková. Podľa Gaála bude potrebné sa zamerať aj na opatrenia väčšieho rozsahu – zaobstarať efektívnejšie tepelné výmenníky a čerpadlá či využiť energiu z fotovoltaických panelov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk