Petržalská plaváreň mala vlani návštevnosť takmer ako spred pandémie, pripravujú nový cenník

Petrzalka plavaren kupanie wellness.jpg

Vedenie plavárne pripravuje zmeny v cenníku, obyvatelia Petržalky by mali byť zvýhodnení.

Petržalská plaváreň atakovala vlani návštevnosť spred pandémie. Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Petržalka Mária Halašková, verejná plaváreň pripravuje nový cenník, pričom zvýhodniť chce najmä Petržalčanov.

Najvyššiu návštevnosť zaznamenala plaváreň v roku 2019, keď ju navštívilo viac ako 206-tisíc ľudí. „Za vlaňajšok ich bolo cez 187-tisíc, prevádzka však bola prerušená na približne tri mesiace,“ uviedla hovorkyňa. Plaváreň prvýkrát otvorili v septembri 2016.

Viacero systémových zmien

Nové vedenie plavárne zaviedlo viacero systémových zmien a nových služieb. Spojazdnili napríklad dlhodobo nefunkčný tobogan, rozšírili prevádzkové hodiny saunového svet, vyčistili a zrenovovali vzduchotechniku.

Plavárni sa tiež podarilo zaobstarať nový mobiliár, ako je sušička plaviek a najnovšie aj odolnejšie drevené ležadlá k bazénom a do saunovej časti,“ poznamenala Halašková. Aktuálne pracujú na rekonštrukcii priestorov bývalého bufetu, v ktorých vzniknú masážne miestnosti. V ponuke budú prioritne klasické a športové masáže.

Zaviedli permanentky

V novembri minulého roka zaviedla Petržalská plaváreň permanentky s 10-percentným bonusom navyše zdarma a predĺženou platnosťou až na 365 dní. Zvýhodnený kredit 22, 55 alebo 110 eur môžu návštevníci plavárne využiť na všetky druhy ponúkaných vstupov.

Najnovšie štatistiky ukazujú, že vlaňajšie tržby len za nákup permanentiek dosiahli viac ako 62-tisíc eur, čo je o asi 13-tisíc menej, ako v najlepšom roku 2019,“ uviedla Halašková s tým, že počas časti top sezóny predaja permanentiek v januári 2022 bola plaváreň pre pandémiu zatvorená.

Zvyšovanie cien

Vedenie plavárne avizovalo, že v prípade, ak budú ceny energií aj naďalej prudko rásť, budú nútení zvýšiť ceny vstupného. „Ceny vstupného sa nemenili od otvorenia plavárne, teda už takmer sedem rokov. Z dôvodu vyšších úspor, ako aj zabezpečenia vyššej kvality služieb je z dlhodobého hľadiska potrebné pristúpiť k zvýšeniu cien pre vybrané skupiny či najvyťaženejšie časy,“ vysvetľuje riaditeľ Petržalskej plavárne Marián Ščepánek.

Akékoľvek navýšenie cien by sa malo týkať predovšetkým obyvateľov bez trvalého pobytu v Petržalke. Cenník by mali upraviť koncom prvého kvartálu tohto roka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk