Petržalské detské ihriská získavajú na atraktivite a bezpečí

detské ihrisko
ilustračné: petrzalka.sk

Neodmysliteľnou súčasťou verejných priestranstiev v Petržalke sú detské ihriská. Mestská časť ich postupne rozširuje novými prvkami a pravidelným servisom zabezpečuje ich bezpečnosť. Postupne deťom pribúdajú šmykľavky, veže, prevažovačky či hojdačky.

Ešte v jeseni minulého roka boli na časti ihrísk, pod kolotočmi, inštalované gumové rohože, ktoré chránia deti pred úrazmi. Týkalo sa to verejných detských ihrísk na Černyševského, Bulíkovej, Mamateyovej, Haanovej, Gessayovej, Budatínskej, Lachovej, Andrusovovej a Prokofievovej.

Správcom detských ihrísk v Petržalke je Miestny podnik verejnoprospešných služieb, ktorý aj v tomto roku pokračuje s opravami, bežnou údržbou a osadzovaním nových hracích prvkov na detských ihriskách.

detské ihrisko
petrzalka.sk

Na ihriskách je už vydezinfikovaný piesok a tam, kde to bolo potrebné, bol dosypaný nový. Teraz prichádza fáza postupného osadzovania ďalších hracích prvkov. Mestská časť okrem toho plánuje pokračovať v opravách a tiež aj vo výstavbe nového detského ihriska. Jeho lokalizácia však závisí od toho, čo si vyberú Petržalčania, keďže už o niekoľko dní budú mať možnosť rozhodovať v rámci tzv. participatívneho rozpočtu.

Petržalka má v tohtoročnom rozpočte vyčlenených 20-tisíc eur na údržbu a opravy detských ihrísk. Na území mestskej časti je 48 verejných detských ihrísk a ďalších 18 je zrekonštruovaných športovísk pre staršiu mládež. Tento rok sme žiakom aj verejnosti sprístupnili zrekonštruované multifunkčné ihrisko v areáli školy na Tupolevovej.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk