Petržalské kúpalisko Matadorka plánujú otvoriť v sobotu

Letné kúpaliská Bratislava
Foto: Facebook/ STaRZ - Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR, Letné kúpalisko MATADORKA Original, Ladislav Križan - koláž Bratislavadeň

Na kúpalisku zrekonštruovali plavecký bazén, zvýšili aj ceny vstupného.

Kúpalisko Matadorka v bratislavskej Petržalke plánujú otvoriť v sobotu 24. júna. Ako informuje hovorkyňa kúpaliska Miroslava Koreneková, tohtoročnú sezónu otvoria so zrekonštruovaným 50-metrovým plaveckým bazénom. „Občianske združenie Klub vodného póla Bratislava, ktoré areál prevádzkuje, investovalo viac ako 50-tisíc eur najmä do nového dna, stien a odtokových žľabov po celom obvode bazéna,“ uviedla s tým, že ceny vstupného sa zvyšujú len mierne a ceny permanentiek zostávajú rovnaké ako minulú sezónu.

Plavecký bazén na Matadorke je jediným vonkajším 50-metrovým bazénom, ktorý má hĺbku viac ako dva metre po celej svojej dĺžke. „Vďaka tomu je v letnom období obľúbeným miestom športových plavcov, ktorí si prichádzajú zaplávať najmä počas ranného plávania v utorky a štvrtky od 7.00 do 8.30,“ poznamenala Koreneková. „Rozhodli sme sa vyjsť v ústrety prianiam športových plavcov a od tejto sezóny zostávajú aj počas dennej prevádzky natiahnuté minimálne dve plavecké dráhy, ktoré sú určené len pre aktívnych plavcov,“ dodal Marek Giba, zodpovedný za prevádzku kúpaliska.

OZ Klub vodného póla Bratislava každoročne pred začiatkom sezóny investuje do obnovy vybavenia či skrášlenia prostredia kúpaliska. Tento rok napriek očakávaným zvýšeným nákladom na energie investovali viac ako 50-tisíc eur do obnovy plaveckého bazéna. „Technické vybavenie pre naše bazény sme menili už v roku 2018. Tento rok sme sa sústredili na rozsiahlu rekonštrukciu 1 000 metrov štvorcových dna, stien a odtokových žľabov, ktoré boli už v nevyhovujúcom stave,“ vysvetlil Giba s tým, že staré popraskané kachličky v bazéne nahradil špeciálny trojitý náter a veľkoformátová dlažba.

„Tak ako aj ostatné mestské kúpaliská, aj Kúpalisko Matadorka musela vzhľadom k rastu energií a inflácie pristúpiť k miernemu zvýšeniu cien vstupného, najviac však o jedno euro,“ doplnila Koreneková. Základná cena vstupného pre tohtoročnú sezónu bude osem eur pre dospelého, 4,50 pre deti od troch do 15 rokov a šesť eur pre seniorov a ZŤP. K dispozícii sú tiež zľavnené vstupy po 16:00, rodinné vstupné a permanentky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk