Petržalské škôlky budú mať cez leto upravenú prevádzku

deti, lavička
ilustračné: pixabay.com

Mestská časť je zriaďovateľom 19 materských škôl, v júli môžu byť deti v deviatich a v auguste v desiatich.

Škôlky v Petržalke budú mať cez letné prázdniny upravenú prevádzku. Ako informovala tlačová tajomníčka Miestneho úradu Bratislava-Petržalka Michaela Platznerová, mestská časť o ich letnom režime informuje na svojej internetovej stránke.

Petržalský starosta Vladimír Bajan v polovici januára tohto roka ustanovil prevádzku materských škôl, školských jedální materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti počas letných prázdnin tak, aby ich zamestnanci mohli čerpať dovolenky a zároveň, aby rodičia mali možnosť nechať deti v niektorej z materských škôl.

Petržalka je zriaďovateľom 19 škôlok. V júli môžu byť deti v deviatich. Sú to materské školy Macharova, Pifflova, Bradáčova, Lachova, Jankolova, Haanova, Iľjušinova, Bzovícka a Turnianska. V druhom prázdninovom mesiaci budú deti v materských školách Bohrova, Röntgenova, Rovniankova, Šustekova, Bulíkova, Gessayova, Holíčska, Lietavská, Strečnianska a Ševčenkova.

Podľa Platznerovej deti už do náhradných škôlok nahlásili a rozdelili. Počas prerušenia prevádzky materskej školy budú čistiť priestory, dezinfikovať prostredie a hračky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk