Petržalské športovisko Jama je pred dokončením

Jama petrzalka.jpg
B-EKO-M, s. r. o.

Obľúbené športovisko na Vígľašskej ulici s plochou viac ako 17 árov bude jedinečným v celej Bratislave. Plocha je totiž pokrytá moderným mäkkým povrchom. Areál poskytuje aktivity pre všetky vekové kategórie.

Samotný povrch je farebne rozlíšený, nájdete tam bežeckú dráhu pre deti, 3D polgule na skákanie alebo aj chodníček napríklad na preteky autíčiek. Jedinečné sú takzvané balančné prvky, ktoré slúžia na zlepšenie držania tela a spevnenie samotného jadra.

Malé ihrisko s bránkami na futbal zas poteší priaznivcov kolektívneho športu. Staršia mládež a dospelí si precvičia celé telo na modernej streetworkoutovej zostave. Zaujímavosťou je tiež kopec s lezeckými úchytmi či samostatné cvičebné stroje pre seniorov. Deti poteší pyramída z lanovej siete a obľúbená hojdačka „vtáčie hniezdo“.

„Možno to bude znieť ako klišé, ale petržalský areál JAMA bude naozaj miestom, kde cvičí celá rodina,“ povedal starosta Vladimír Bajan a dodal, že je to ihrisko, ktorého prvky navrhli v úzkej spolupráci s obyvateľmi okolitých domov. A aj to je dôvod, prečo bude „naj“. Bude totiž spĺňať ich potreby.

Stavebník pokračuje s prácami tak, aby ihrisko bolo k dispozícii Petržalčanom po ich návrate z letných prázdnin.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom