Petržalské ulice sú opäť plné potkanov, samospráva ohlásila jesennú deratizáciu

potkany v Petržalke
Foto: Facebook/ Bratislava - Petržalka, Rina Kmeť - koláž Bratislavadeň

Obyvatelia hlásia na jeseň výskyt potkanov na viacerých uliciach.

Mačky, hlodavce či vtáctvo sú roky súčasťou bratislavských sídlisk. Z hlodavcov sa najčastejšie objavujú potkany, ktoré sa neboja svetla a zo svojich skrýš vyliezajú aj cez deň.

Potkany sa v Petržalke na jeseň opäť rozmnožili, o čom svedčia podnety obyvateľov. Šírenie potkanej populácie prináša epidemiologické riziká v oblasti verejného zdravia.

Potkan Mišo

Pani Rina videla na Bulíkovej ulici tri veľké potkany. Ďalšieho hlodavca videl pán Emil na Mamateyovej ulici a ako poznamenal, bol riadny „klacek“. Potkany videli aj na Furdekovej a Budatínskej ulici.

Jedna z obyvateliek si zaspomínala na potkana Miša, ktorý sa pohyboval po Blagoevovej ulici pri Tescu. Predavači dali potkanovi meno a často ho videli.

„Občas nabral zlý smer a išiel opačným smerom ku Tescu, takže ho z predajne videli, mali hniezdo na zastávke MHD pod kríkmi, odtiaľ sa ich vyrojilo raz aj zo 6,“ napísala pani Joluška.

Potkany v Petržalke
Potkan z Bulíkovej ulice. Foto: Facebook/ Bratislava - Petržalka, Rina Kmeť

Dve deratizácie

Dobrou správou je, že v mestskej časti prebieha deratizácia práve tento týždeň. Ročne sú tu dve deratizácie, jednu má pod palcom Bratislavský kraj a druhú Petržalka.

Celopetržalská deratizácia začína v pondelok 17. októbra na Dvoroch 4 – 6 a Kopčanoch a pokračuje v utorok 18. októbra v Hájoch 2 – 3, Starom háji a Ovsišti. V stredu 19. októbra ubudne potkanov v Hájoch 1, Dvoroch 1 – 3, vo štvrtok 20. októbra v Lúkach 1 – 3 a 6 a v piatok 21. októbra v Lúkach 4 – 5 a 7 – 8.

Samospráva upozorňuje, že celoplošná deratizácia podľa harmonogramu môže byť prerušená v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok. Presný harmonogram deratizácie nájdete na tomto linku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk