Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sad Janka Kráľa v lete.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA Sad Janka Kráľa
20. septembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Petržalskí poslanci prerokovali reguláciu výstavby, pozrite sa, ako rozhodli

Petržalskí miestni poslanci na utorňajšom zasadnutí miestneho zastupiteľstva prerokovali reguláciu investičných činností v blízkosti Sadu Janka Kráľa, pozemkov na Einsteinovej ulici i pozemkov v tzv. Centrálnej Petržalke.

Poslanci poverili starostu Petržalky Vladimíra Bajana požiadať primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, aby ako orgán, ktorý vydáva záväzné stanoviská k investičnej činnosti, nevydal v troch lokalitách záväzné stanovisko bez predchádzajúceho stanoviska mestskej časti Petržalka. Petržalské zastupiteľstvo zároveň poverilo starostu, aby rokoval s bratislavským primátorom o urýchlenom obstaraní urbanistickej štúdie Centrálnej rozvojovej osi Petržalky i obstaraní územného plánu zóny tejto rozvojovej osi. Zastupiteľstvo poveruje i prednostu Petržalky Miroslava Štefánika obstarávaním územného plánu zóny v lokalite Einsteinova a v Sade Janka Kráľa na území bývalej Artmedie.

Na doplňujúci návrh poslanca Olivera Kríža tiež poslanci poverili starostu, aby investičný projekt na území bývalej Artmedie prerokovala petržalská samospráva s investorom za prítomnosti architektov a odborných pracovníkov miestneho úradu. „Predpokladám, že by to mohlo pomôcť, aby sme povedali, čo chceme a čo nechceme. Je to územie, ktoré môžu zastavať a ide o to, aby sme sa dohodli s investorom, ako, ak teda pristúpi na podmienky samosprávy. Veľa nástrojov samospráva v tejto chvíli nemá,“ povedal Bajan.

Materiál o regulácii výstavby v Petržalke predložili petržalský starosta Vladimír Bajan a poslanci miestneho zastupiteľstva Peter Cmorej, Vladimír Dolinay a Juraj Kríž. Predkladatelia materiálu chceli o regulácii investičných činností v mestskej časti rokovať v súvislosti s výstavbou Green parku, ktorý chce investor stavať na pozemku po bývalej Artmedii v Petržalke. „Vnímam to ako jeden z najdôležitejších materiálov tohto funkčného obdobia. Prijatím materiálu tieto hodnotné územia aktuálne chránime a zároveň ako samospráva výrazným spôsobom vytvárame podobu scenérie Petržalky do budúcnosti smerom k útulnejšiemu a esteticky hodnotnejšiemu verejnému priestranstvu,“ uviedol dnes poslanec Juraj Kríž.

Centrálna Petržalka je podľa samosprávy jedno z najvzácnejších nezastavaných území Petržalky a zároveň je rozlohou najväčším územím z navrhovaných lokalít. Územie s výnimkou kostola Svätej rodiny a parkovísk je nezastavané územie a má päť vlastníkov, z toho sú dvaja súkromní vlastníci. Ostatní traja vlastníci sú Hlavné mesto SR Bratislava, Rímskokatolícka cirkev a mestský podnik Metro. Sad Janka Kráľa je podľa samosprávy územie, v ktorom je dlhodobo snaha o výstavbu. Einsteinova je najmenším územím z navrhovaných lokalít. Je to územie medzi gymnáziom Einsteinova a čerpacou stanicou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X