Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Kontrolný deò na Starom moste
ilustračné: SITA
23. apríla 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Petržalskí poslanci prerokujú v utorok reguláciu výstavby

Petržalskí miestni poslanci sa na utorkovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva po pol roku vrátia k prerokovaniu regulácie výstavby na území bývalej Artmedie.

Materiál o regulácii výstavby v mestskej časti vlani predložili petržalský starosta Vladimír Bajan a poslanci miestneho zastupiteľstva Peter Cmorej, Vladimír Dolinay a Juraj Kríž. Reagovali tak na pripomienky poslancov i obyvateľov, ktoré súviseli najmä s výškou, hustotou a podobou plánovanej výstavby na pozemkoch po bývalom futbalovom štadióne.

Miestne zastupiteľstvo vlani v septembri schválilo spustenie obstarávania územného plánu zóny (ÚPZ) v lokalite Sad Janka Kráľa, čo je podľa samosprávy územie, v ktorom je dlhodobo snaha o výstavbu. ÚPZ je dokument, ktorý v zmysle celomestského územného plánu Bratislavy podrobnejšie reguluje dané územie. Zastupiteľstvo v utorok rozhodne, či reguláciu územia pomocou ÚPZ potrebujú alebo nie.

„Naším cieľom bolo pomocou schválenia ÚPZ ochrániť asi najhodnotnejšie územie Petržalky a zabezpečiť tak transparentný dohľad verejnosti nad plánovanou výstavbou,“ uviedol poslanec Juraj Kríž s tým, že schválenie územného plánu zóny je najlepší spôsob, ako si samospráva ustráži možnosť regulácie územia i komunikácie s investorom o jeho podobe. Poslanec ďalej dodal, že nevylučuje ani možnosť tvrdšej regulácie územia, ak by sa ukázalo, že projektant si neosvojil návrhy zo strany verejnosti.

Ako poznamenala Michaela Platznerová z tlačového oddelenia petržalského miestneho úradu, obstarávanie územného plánu zóny Sad Janka Kráľa má presne stanovený postup v zmysle stavebného zákona. „Keď už dospeje územný plán tejto lokality do štádia návrhu, určite bude priestor aj na pripomienky obyvateľov, ktorých budeme informovať na našej webovej stránke, na úradnej tabuli aj prostredníctvom sociálnych sietí,“ spomenula Platznerová.

Miestne zastupiteľstvo sa začína v utorok 25. apríla o 9. hodine v kongresovej sále na Kutlíkovej ulici číslo 17 v Petržalke.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X